FlexiStyle Bootstrap (1.0.3) - en to pl translation catalogue (65 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Register
pl: Rejestracja

en: Content
pl: Zawartość

en: Search
pl: Szukaj

en: None
pl: Brak

en: Go to previous page
pl: Przejdź do poprzedniej strony

en: Go to next page
pl: Przejdź do następnej strony

en: Help
pl: Pomoc

en: Icons
pl: Ikony

en: Last post
pl: Ostatni wpis

en: Page title
pl: Tytuł strony

en: Page
pl: Strona

en: Breadcrumb
pl: Ścieżka nawigacyjna

en: Header
pl: Nagłówek

en: Footer
pl: Stopka

en: Normal
pl: Zwykły

en: Add new comment
pl: Dodaj komentarz

en: Banner
pl: Baner

en: Topics
pl: Tematy

en: Posts
pl: Wpisy

en: Content Bottom
pl: Na dole treści

en: Global Settings
pl: Ustawienia Globalne

en: ‹ Previous
pl: ‹ Poprzednia

en: Next ›
pl: Następna ›

en: Sticky
pl: Przyklejony

en: Next page
pl: Następna strona

en: Go to first page
pl: Przejdź do pierwszej strony

en: Go to last page
pl: Przejdź do ostatniej strony

en: Local
pl: Lokalnie

en: Featured
pl: Przedstawiony

en: Skip to main content
pl: Przejdź do treści

en: Fonts
pl: Czcionki

en: Main navigation
pl: Główna nawigacja

en: Primary tabs
pl: Zakładki podstawowe

en: Secondary tabs
pl: Zakładki dodatkowe

en: Pagination
pl: Stronicowanie

en: Powered by Drupal
pl: Witrynę napędza Drupal

en: « First
pl: « Pierwsza

en: Last »
pl: Ostatnia »

en: Breadcrumbs
pl: Breadcrumby

en: Page top
pl: Góra strony

en: Page bottom
pl: Dół strony

en: Status messages
pl: Wiadomości statusu

en: Sidebar first
pl: Pierwsza kolumna boczna

en: Secondary menu
pl: Menu odnośników dodatkowych

en: Main page content
pl: Zawartość główna

en: Footer links
pl: Odnośniki w stopce

en: Current page
pl: Bieżąca strona

en: Highlighted
pl: Wyróżnione

en: Sidebar second
pl: Druga kolumna boczna

en: Previous page
pl: Poprzednia strona

en: Footer First
pl: Stopka pierwsza

en: Footer Second
pl: Stopka druga

en: Footer Third
pl: Trzecia Stopka

en: Last page
pl: Ostatnia strona

en: Primary menu
pl: Menu główne

en: Bootstrap Settings
pl: Ustawienia Bootstrapa

en: Site branding
pl: Marka witryny

en: First page
pl: Pierwsza strona

en: Submitted by @author_name on @date
pl: Dodane przez @author_name - @date

en: Primary admin actions
pl: Podstawowe akcje administratora

en: User account menu
pl: Menu konta użytkownika

en: Password reset instructions will be sent to your registered email address.
pl: Instrukcje dotyczące uzyskania nowego hasła użytkownika zostaną wysłane na adres e-mail podany w trakcie rejestracji.

en: Go to page @key
pl: Idź do strony @key

en: Search form (narrow)
pl: Formularz wyszukiwania (wąski)
