FlexiStyle Bootstrap (1.3.4) - en to it translation catalogue (52 entries)

en: Previous
it: Precedente

en: Next
it: Successivo

en: Content
it: Contenuto

en: Search
it: Cerca

en: None
it: Nessuno

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: Help
it: Aiuto

en: Default
it: Predefinito

en: Last post
it: Ultimo contenuto

en: Page title
it: Titolo della pagina

en: Page
it: Pagina

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Add new comment
it: Aggiungi un commento

en: Topics
it: Argomenti

en: Posts
it: Messaggi

en: Sidebar
it: Barra laterale

en: ‹ Previous
it: ‹ Precedente

en: Next ›
it: Seguente ›

en: Next page
it: Pagina successiva

en: Go to first page
it: Vai alla prima pagina

en: Go to last page
it: Vai all'ultima pagina

en: Global
it: Globale

en: Featured
it: In evidenza

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Main navigation
it: Navigazione principale

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Pagination
it: Paginazione

en: Powered by Drupal
it: Realizzato con Drupal

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Breadcrumbs
it: Breadcrumb

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Status messages
it: Messaggi di stato

en: Sidebar first
it: Prima barra laterale

en: Secondary menu
it: Menu secondario

en: Main page content
it: Contenuto della pagina principale

en: Current page
it: Pagina attuale

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Sidebar second
it: Seconda barra laterale

en: Previous page
it: Pagina precedente

en: Last page
it: Ultima pagina

en: Site branding
it: Branding del sito

en: Username or email address
it: Nome utente o indirizzo e-mail

en: First page
it: Prima pagina

en: Submitted by @author_name on @date
it: Inviato da @author_name il @date

en: Primary admin actions
it: Azioni di amministrazione principali

en: User account menu
it: Menu profilo utente
