Flex Slider (8.x-2.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (33 entries)

en: Slideshow
fa: اسلایدشو

en: Delete
fa: حذف

en: List
fa: فهرست

en: On
fa: روشن

en: Reset
fa: بازنشانی

en: None
fa: هیچ

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Move
fa: انتفال

en: Sync
fa: همگام‌سازی

en: Advanced settings
fa: تنظیمات پیشرفته

en: ID
fa: شناسه

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Horizontal
fa: افقی

en: Vertical
fa: عمودی

en: Default settings
fa: تنظیمات پیش‌فرض

en: Off
fa: خاموش

en: Desc
fa: نزولی

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Are you sure you want to delete %name?
fa: آیا از حذف %name اطمینان دارید؟

en: Fade
fa: محو شدن

en: Slide
fa: لغزیدن

en: Video
fa: ویدیو

en: Reverse
fa: معکوس

en: Advanced Options
fa: گزینه‌های پیشرفته

en: Apply
fa: تایید

en: Image title
fa: عنوان تصویر

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: About
fa: درباره

en: Uses
fa: استفاده‌ها

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
