Flexus (1.0.0) - en to pl translation catalogue (30 entries)

en: Previous
pl: Poprzednie

en: Next
pl: Dalej

en: Content
pl: Zawartość

en: Go to previous page
pl: Przejdź do poprzedniej strony

en: Go to next page
pl: Przejdź do następnej strony

en: Page
pl: Strona

en: Header
pl: Nagłówek

en: Footer
pl: Stopka

en: Button
pl: Przycisk

en: Font Family
pl: Rodzina czcionek

en: Color scheme
pl: Paleta kolorów

en: Next page
pl: Następna strona

en: Go to first page
pl: Przejdź do pierwszej strony

en: Go to last page
pl: Przejdź do ostatniej strony

en: Skip to main content
pl: Przejdź do treści

en: Font family
pl: Czcionka

en: Light
pl: Jasny

en: Primary color
pl: Główny kolor

en: Primary
pl: Główny

en: Secondary
pl: Drugorzędny

en: Pagination
pl: Stronicowanie

en: « First
pl: « Pierwsza

en: Last »
pl: Ostatnia »

en: Current page
pl: Bieżąca strona

en: Previous page
pl: Poprzednia strona

en: Dark
pl: Ciemny

en: Last page
pl: Ostatnia strona

en: First page
pl: Pierwsza strona

en: Muted
pl: Wyciszone

en: Go to page @key
pl: Idź do strony @key
