Flexus (1.1.0) - en to fr translation catalogue (44 entries)

en: Previous
fr: Précédent

en: Next
fr: Suivant

en: Content
fr: Contenu

en: Go to previous page
fr: Aller à la page précédente

en: Go to next page
fr: Aller à la page suivante

en: Help
fr: Aide

en: Page title
fr: Titre de la page

en: Header
fr: Entête

en: Footer
fr: Pied de page

en: Button
fr: Bouton

en: Font Family
fr: Famille de fonte

en: Color scheme
fr: Schéma de couleurs

en: Color Palette
fr: Palette de couleurs

en: Next page
fr: Page suivante

en: Go to first page
fr: Aller à la première page

en: Go to last page
fr: Aller à la dernière page

en: Skip to main content
fr: Aller au contenu principal

en: Font family
fr: Police de caractères

en: Main navigation
fr: Navigation principale

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: Light
fr: Léger

en: Primary color
fr: Couleur primaire

en: Primary
fr: Primaire

en: Secondary
fr: Secondaire

en: Powered by Drupal
fr: Propulsé par Drupal

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Breadcrumbs
fr: Fils d'ariane

en: Status messages
fr: Messages de statut

en: View project
fr: Voir le projet

en: Main page content
fr: Contenu de la page principale

en: Current page
fr: Page courante

en: Previous page
fr: Page précédente

en: Dark
fr: Sombre

en: Last page
fr: Dernière page

en: Site branding
fr: Identité du site

en: Secondary color
fr: Couleur secondaire

en: First page
fr: Première page

en: Muted
fr: Muet

en: Submitted by @author_name on @date
fr: Soumis par @author_name le @date

en: Primary admin actions
fr: Actions d'administration principales

en: Accent color
fr: Couleur d'accentuation

en: Go to page @key
fr: Aller à la page @key
