Flexus (1.1.0) - en to pt translation catalogue (42 entries)

en: Previous
pt: Anterior

en: Next
pt: Próximo

en: Content
pt: Conteúdo

en: Go to previous page
pt: Ir para a página anterior

en: Go to next page
pt: Ir para a próxima página

en: Help
pt: Ajuda

en: Page title
pt: Título da página

en: Page
pt: Página

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Footer
pt: Rodapé

en: Button
pt: Botão

en: Font Family
pt: Família de Fonte

en: Color scheme
pt: Esquema de cores

en: Next page
pt: Próxima página

en: Go to first page
pt: Voltar para a primeira página

en: Go to last page
pt: Ir para a última página

en: Skip to main content
pt: Pular para o conteúdo principal

en: Font family
pt: Família de fontes

en: Main navigation
pt: Navegação principal

en: Primary tabs
pt: Abas primárias

en: Secondary tabs
pt: Abas secundárias

en: Primary color
pt: Cores primárias

en: Primary
pt: Primário

en: Secondary
pt: Secundário

en: Pagination
pt: Paginação

en: Powered by Drupal
pt: Desenvolvido com Drupal

en: « First
pt: « Primeiro

en: Last »
pt: Último »

en: Status messages
pt: Mensagens de status

en: View project
pt: Ver projeto

en: Main page content
pt: Conteúdo da página principal

en: Current page
pt: Página atual

en: Previous page
pt: Página anterior

en: Dark
pt: Escuro

en: Last page
pt: Última página

en: Site branding
pt: Definição de marca do site

en: First page
pt: Primeira página

en: Muted
pt: Silenciado

en: Submitted by @author_name on @date
pt: Enviado por @author_name em @date

en: Primary admin actions
pt: Ações primárias do administrador

en: Accent color
pt: Cor de destaque

en: Go to page @key
pt: Ir para página @key
