Flood control (2.2.3) - en to fil translation catalogue (5 entries)

en: Status
fil: Kalagayan

en: Administration
fil: Pangangasiwa

en: Filter
fil: Salain

en: Blocked
fil: Hinadlangan

en: Permissions
fil: Mga pahintulot
