Flood control (2.2.3) - en to ne translation catalogue (6 entries)

en: Status
ne: अवस्था

en: Administration
ne: प्रशासनिक

en: Timestamp
ne: टाइमस्ट्याम्प

en: Filter
ne: फिल्टर

en: Blocked
ne: अवरुद्ध

en: Permissions
ne: अनुमति
