Flood control (3.0.1) - en to da translation catalogue (14 entries)

en: Event
da: Begivenhed

en: Timestamp
da: Tidsstempel

en: Amount
da: Beløb

en: Expiration
da: Udløb

en: Blocked
da: Blokeret

en: Identifier
da: Identifikator

en: Infinite
da: Uendelig

en: Contact forms
da: Kontaktformularer

en: Flood control
da: Håndtering af misbrug

en: IP address %ip_address is not valid.
da: IP-adressen %ip_address er ugyldig.

en: Lower IP address %ip_address in range %ip_range is not valid.
da: Nedre IP-adresse %ip_address i intervallet %ip_range er ugyldig.

en: Upper IP address %ip_address in range %ip_range is not valid.
da: Øvre IP-adresse %ip_address i intervallet %ip_range er ugyldig.

en: Lower and upper IP addresses should be different. Please correct range %ip_range.
da: Øvre og nedre IP-adresser skal være forskellige. Ret venligst intervallet %ip_range.

en: Lower IP can't be greater than upper IP addresses in range. Please correct range %ip_range.
da: Nedre IP kan ikke være større end øvre IP. Ret venligst intervallet %ip_range.
