Flood control (3.0.1) - en to fr translation catalogue (16 entries)

en: Status
fr: État

en: Login
fr: Identifiant

en: Event
fr: Évènement

en: Timestamp
fr: Horodatage

en: Filter
fr: Filtrer

en: Amount
fr: Montant

en: Blocked
fr: Bloqué

en: Identifier
fr: Identifiant

en: Infinite
fr: Infini

en: Error: @error
fr: Erreur : @error

en: Contact forms
fr: Formulaires de contact

en: Flood control
fr: Contrôle du bombardement

en: IP address %ip_address is not valid.
fr: L'adresse IP %ip_address n'est pas valide.

en: Lower IP address %ip_address in range %ip_range is not valid.
fr: L'adresse IP inférieure %ip_address de la plage %ip_range n'est pas valide.

en: Upper IP address %ip_address in range %ip_range is not valid.
fr: L'adresse IP supérieure %ip_address de la plage %ip_range n'est pas valide.

en: Lower IP can't be greater than upper IP addresses in range. Please correct range %ip_range.
fr: L'adresse IP inférieure ne peut pas être plus grande que la plage d'adresses. Merci de corriger la plage %ip_range.
