Flood control (3.0.1) - en to uk translation catalogue (18 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Administration
uk: Адміністрування

en: Login
uk: Вхід

en: Event
uk: Подія

en: Timestamp
uk: Мітка часу

en: Filter
uk: Фільтр

en: Amount
uk: Величина

en: Expiration
uk: Закінчення терміну

en: Blocked
uk: Заблоковано

en: Identifier
uk: Ідентифікатор

en: Infinite
uk: Нескінченний

en: Contact forms
uk: Контактні форми

en: Flood control
uk: Керування переповненням

en: IP address %ip_address is not valid.
uk: IP-адреса %ip_address недійсна.

en: Lower IP address %ip_address in range %ip_range is not valid.
uk: Нижня IP-адреса %ip_address у діапазоні %ip_range недійсна.

en: Upper IP address %ip_address in range %ip_range is not valid.
uk: Верхня IP-адреса %ip_address у діапазоні %ip_range недійсна.

en: Lower and upper IP addresses should be different. Please correct range %ip_range.
uk: Нижня та верхня IP-адреси мають бути різними. Виправте діапазон %ip_range.

en: Lower IP can't be greater than upper IP addresses in range. Please correct range %ip_range.
uk: Нижня IP-адреса не може бути більшою за верхню IP-адресу в діапазоні. Виправте діапазон %ip_range.
