Flood Unblock (3.1.0) - en to ja translation catalogue (18 entries)

en: user
ja: ユーザー

en: Status
ja: 状態

en: Event
ja: イベント

en: Timestamp
ja: タイムスタンプ

en: Filter
ja: フィルター

en: Amount
ja: 量

en: Goal
ja: 目的

en: Expiration
ja: 有効期限

en: Blocked
ja: ブロック

en: Permissions
ja: 権限

en: Identifier
ja: 識別子

en: Steps
ja: ステップ

en: There are no failed logins at this time.
ja: 現在、失敗したログインはありません。

en: User failed login IP
ja: ログインに失敗したユーザーIP

en: User failed login user
ja: ログインに失敗したユーザー

en: Number of lines shown in table.
ja: 一覧に表示する行数です。

en: (Part of) identifier: IP address or UID
ja: （一部の）識別子: IPアドレスまたはUID

en: Not blocked
ja: 非ブロック
