Flot (8.x-1.0-alpha1) - en to da translation catalogue (72 entries)

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Categories
da: Kategorier

en: Size
da: Størrelse

en: No data
da: Ingen data

en: Image
da: Billede

en: Field
da: Felt

en: Label
da: Etiket

en: Points
da: Point

en: Year
da: År

en: Date format
da: Datoformat

en: Bottom
da: Bund

en: Count
da: Antal

en: Maximum
da: Maksimum

en: Line
da: Linje

en: Month
da: Måned

en: Day
da: Dag

en: January
da: Januar

en: February
da: Februar

en: March
da: Marts

en: May
da: maj

en: June
da: Juni

en: Background color
da: Baggrundsfarve

en: Color
da: Farve

en: Pressure
da: Tryk

en: Position
da: Placering

en: Threshold
da: Tærskelværdi

en: Function
da: Funktion

en: Germany
da: Tyskland

en: Labels
da: Etiketter

en: Denmark
da: Danmark

en: Norway
da: Norge

en: Russia
da: Rusland

en: Sweden
da: Sverige

en: United Kingdom
da: Storbritannien

en: United States
da: USA

en: Hour
da: Time

en: Granularity
da: Granularitet

en: Left
da: Venstre

en: Right
da: Højre

en: Max
da: Maks

en: 3 hours
da: 3 timer

en: 6 hours
da: 6 timer

en: Raw value
da: Rå værdi

en: Resize
da: Tilpas størrelse

en: 12 hours
da: 12 timer

en: Columns
da: Kolonner

en: About
da: Om

en: milliseconds
da: millisekunder

en: Legend
da: Beskrivelse

en: Displays the default summary as a flot graph.
da: Viser standardresuméet som en flot-graf

en: Graph type
da: Graftype

en: Point
da: Punkt

en: Choose the type of chart you would like to display.
da: Vælg graftypen som du ønsker at vise.

en: Enter the dimensions for the chart. Format: WIDTHxHEIGHT (e.g. 200x100)
da: Indtast grafens størrelse. Format: BREDDExHØJDE (f.eks. 200x100)

en: Auto generate
da: Autogenerér

en: Endpoints only
da: Kun slutpunkter

en: Granularity: !count ticks
da: Granularitet: !count hak

en: X Axis
da: X-akse

en: Y Axis
da: Y-akse

en: Visitors
da: Besøgende

en: Data point
da: Datapunkt

en: Provide a datapoint suitable for a flot graph.
da: Angiv et datapunkt som kan bruges i en FLOT-graf.

en: Displays the result set as a flot graph.
da: Viser resultatsættet som en FLOT-graf.

en: Series (X axis)
da: Serie (X-akse)

en: Series (Y axis)
da: Serie (Y-akse)

en: Group dates by
da: Gruppér datoer efter

en: No labels
da: Ingen mærkater

en: Default (from data points)
da: Standard (fra datapunkter)

en: Add headroom above points
da: Tilføj luft over punkter

en: You must use a field that is compatible (e.g. <strong>Data point</strong>) with Flot to use the Flot style plugin.
da: Du skal bruge et felt som er kompatibelt med Flot (f.eks. <strong>Datapunkt</strong>) for at bruge Flot-udvidelsen.

en: Libraries
da: Biblioteker
