Flot (8.x-1.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (64 entries)

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Categories
fr: Catégories

en: Size
fr: Taille

en: No data
fr: Pas de données

en: Field
fr: Champ

en: Label
fr: Libellé

en: Top
fr: Haut

en: Year
fr: Année

en: Date format
fr: Format de date

en: Bottom
fr: Bas

en: Count
fr: Décompte

en: Line
fr: Ligne

en: Month
fr: Mois

en: Day
fr: Jour

en: January
fr: janvier

en: February
fr: Février

en: March
fr: mars

en: April
fr: avril

en: May
fr: mai

en: June
fr: juin

en: Quality
fr: Qualité

en: Background color
fr: Couleur d'arrière-plan

en: Color
fr: Couleur

en: Pressure
fr: Pression

en: Threshold
fr: Seuil

en: Function
fr: Fonction

en: Germany
fr: Allemagne

en: Labels
fr: Étiquettes

en: Denmark
fr: Danemark

en: Norway
fr: Norvège

en: Russia
fr: Russie

en: Sweden
fr: Suède

en: United Kingdom
fr: Royaume-Uni

en: United States
fr: États-Unis

en: Hour
fr: Heure

en: Granularity
fr: Granularité

en: Lines
fr: Lignes

en: Left
fr: Gauche

en: Right
fr: Droit

en: Max
fr: Maximum

en: Selection
fr: Sélection

en: 3 hours
fr: 3 heures

en: 6 hours
fr: 6 heures

en: Raw value
fr: Valeur brute

en: Resize
fr: Redimensionner

en: 12 hours
fr: 12 heures

en: Columns
fr: Colonnes

en: About
fr: À propos

en: milliseconds
fr: millisecondes

en: Margin
fr: Marge

en: Tracking
fr: Suivi

en: Pie
fr: Camembert

en: Canvas
fr: Canevas

en: Sum
fr: Somme

en: Legend
fr: Légende

en: Show legend
fr: Montrer la légende

en: Visitors
fr: Visiteurs

en: Symbols
fr: Symboles

en: Pie chart
fr: Camembert

en: Clear selection
fr: Vider la sélection

en: Libraries
fr: Bibliothèques

en: Stacking
fr: Empilement

en: Hoverable
fr: Survolable
