Flot (8.x-1.0-alpha1) - en to he translation catalogue (65 entries)

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Categories
he: קטגוריות

en: Size
he: גודל

en: Image
he: תמונה

en: Field
he: שדה

en: Label
he: תווית

en: Top
he: עליון

en: Format
he: פורמט

en: Points
he: נקודות

en: Year
he: שנה

en: Date format
he: תבנית תאריך

en: Bottom
he: למטה

en: Count
he: כמות

en: Maximum
he: מקסימום

en: Bar
he: סרגל

en: Line
he: שורה

en: Month
he: חודש

en: Day
he: יום

en: January
he: ינואר

en: February
he: פברואר

en: March
he: מרץ

en: April
he: אפריל

en: May
he: מאי

en: June
he: יוני

en: Background color
he: צבע רקע

en: Color
he: צבע

en: Position
he: מיקום

en: Threshold
he: סף

en: Function
he: פונקציה

en: Germany
he: גרמניה

en: Labels
he: תוויות

en: Denmark
he: דנמרק

en: Norway
he: נורבגיה

en: Russia
he: רוסיה

en: Sweden
he: שבדיה

en: United Kingdom
he: הממלכה המאוחדת

en: United States
he: ארצות הברית

en: Hour
he: שעה

en: Granularity
he: גרעיניות

en: Left
he: שמאל

en: Right
he: ימין

en: Max
he: מקסימום

en: Selection
he: בחירה

en: 3 hours
he: 3 שעות

en: 6 hours
he: 6 שעות

en: Minimum
he: מינימום

en: Resize
he: שינוי גודל

en: Columns
he: עמודות

en: About
he: אודות

en: Sum
he: סְכוּם

en: Legend
he: מקרא

en: Displays the default summary as a flot graph.
he: מציג את סיכום ברירת המחדל כגרף flot.

en: Graph type
he: סוג גרף

en: Point
he: נקודה

en: Choose the type of chart you would like to display.
he: בחר את סוג התרשים לתצוגה.

en: Enter the dimensions for the chart. Format: WIDTHxHEIGHT (e.g. 200x100)
he: בחר את מידות התרשים. תבנית: רוחבxגובה (לדוגמה 200x100)

en: Auto generate
he: יצר אוטומטית

en: Endpoints only
he: נקודות סיום בלבד

en: Granularity: !count ticks
he: גרעיניות: !count שנתות

en: X Axis
he: ציר X

en: Y Axis
he: ציר Y

en: Min
he: מינימלי

en: Visitors
he: גולשים

en: Libraries
he: ספריות
