Flot (8.x-1.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (57 entries)

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Categories
ja: カテゴリー

en: Size
ja: サイズ

en: No data
ja: データがありません

en: Image
ja: 画像

en: Field
ja: フィールド

en: Label
ja: ラベル

en: Top
ja: トップ

en: Format
ja: フォーマット

en: Points
ja: ポイント

en: Year
ja: 年

en: Date format
ja: 日付の書式

en: Bottom
ja: ボトム

en: Count
ja: カウント

en: Maximum
ja: 最大

en: Line
ja: 行

en: Month
ja: 月

en: Day
ja: 日

en: January
ja: 1月

en: February
ja: 2月

en: March
ja: 3月

en: April
ja: 4月

en: May
ja: 5月

en: June
ja: 6月

en: Background color
ja: 背景色

en: Color
ja: 色

en: Position
ja: ポジション

en: Threshold
ja: しきい値

en: Function
ja: 機能

en: Germany
ja: ドイツ

en: Labels
ja: ラベル

en: Denmark
ja: デンマーク

en: Norway
ja: ノルウェー

en: Russia
ja: ロシア連邦

en: Sweden
ja: スウェーデン

en: United Kingdom
ja: 英国

en: United States
ja: 米国

en: Hour
ja: 時

en: Granularity
ja: 処理単位

en: Left
ja: 左

en: Right
ja: 右

en: Max
ja: 最大

en: Selection
ja: セレクション

en: 6 hours
ja: 6時間

en: Minimum
ja: 最小

en: Resize
ja: リサイズ

en: 12 hours
ja: 12時間

en: Columns
ja: カラム

en: About
ja: アバウト

en: Tracking
ja: 追跡中

en: Canvas
ja: カンバス

en: Sum
ja: 合計

en: Legend
ja: 用例

en: Min
ja: 最小

en: Visitors
ja: 訪問者

en: Libraries
ja: ライブラリ
