Flot (8.x-1.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (62 entries)

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Categories
nl: Categorieën

en: Size
nl: Grootte

en: No data
nl: Geen gegevens

en: Image
nl: Afbeelding

en: Field
nl: Veld

en: Top
nl: Bovenaan

en: Format
nl: Opmaak

en: Points
nl: Punten

en: Year
nl: Jaar

en: Date format
nl: Datumnotatie

en: Bottom
nl: Onderkant

en: Count
nl: Aantal

en: Line
nl: Lijn

en: Month
nl: Maand

en: Day
nl: Dag

en: January
nl: januari

en: February
nl: februari

en: March
nl: maart

en: April
nl: april

en: May
nl: mei

en: June
nl: juni

en: Quality
nl: Kwaliteit

en: Background color
nl: Achtergrondkleur

en: Color
nl: Kleur

en: Pressure
nl: Druk

en: Position
nl: Positie

en: Threshold
nl: Drempelwaarde

en: Function
nl: Functie

en: Germany
nl: Duitsland

en: Denmark
nl: Denemarken

en: Norway
nl: Noorwegen

en: Russia
nl: Rusland

en: Sweden
nl: Zweden

en: United Kingdom
nl: Groot Brittannië

en: United States
nl: Verenigde Staten

en: Hour
nl: Uur

en: Granularity
nl: Nauwkeurigheid

en: Lines
nl: Lijnen

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: Max
nl: Maximaal

en: Selection
nl: Selectie

en: 3 hours
nl: 3 uur

en: 6 hours
nl: 6 uur

en: Raw value
nl: Onbewerkte waarde

en: Resize
nl: Afmetingen aanpassen

en: Columns
nl: Kolommen

en: About
nl: Over

en: milliseconds
nl: milliseconden

en: Margin
nl: Marge

en: Navigate
nl: Navigeren

en: Tracking
nl: Volgen

en: Sum
nl: Som

en: Legend
nl: Legenda

en: Point
nl: Punt

en: Min
nl: Minimaal

en: Visitors
nl: Bezoekers

en: Symbols
nl: Speciale tekens

en: Clear selection
nl: Selectie verwijderen

en: Libraries
nl: Bibliotheken
