Flot (8.x-1.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (51 entries)

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Categories
tr: Kategoriler

en: Size
tr: Boyut

en: No data
tr: Veri yok

en: Image
tr: Resim

en: Field
tr: Alan

en: Label
tr: Etiket

en: Top
tr: En üst

en: Format
tr: Biçim

en: Points
tr: Puanlar

en: Year
tr: Yıl

en: Date format
tr: Tarih biçimi

en: Bottom
tr: Alt

en: Count
tr: Sayaç

en: Maximum
tr: En fazla

en: Line
tr: Hat

en: Month
tr: Ay

en: Day
tr: Gün

en: January
tr: Ocak

en: February
tr: Şubat

en: March
tr: Mart

en: April
tr: Nisan

en: June
tr: Haziran

en: Background color
tr: Arkaplan rengi

en: Color
tr: Renk

en: Pressure
tr: Basınç

en: Position
tr: Konum

en: Threshold
tr: Eşik

en: Function
tr: İşlev

en: Germany
tr: Almanya

en: Denmark
tr: Danimarka

en: Norway
tr: Norveç

en: Russia
tr: Rusya

en: Sweden
tr: İsveç

en: United Kingdom
tr: Birleşik Krallık

en: United States
tr: Amerika Birleşik Devletleri

en: Hour
tr: Saat

en: Granularity
tr: Ayrıntılandırma

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Max
tr: Maks

en: Minimum
tr: En az

en: Resize
tr: Boyutlandır

en: Columns
tr: Sütunlar

en: About
tr: Hakkında

en: Sum
tr: Toplam

en: Legend
tr: Gösterge (lejand)

en: Min
tr: Enaz

en: Visitors
tr: Ziyaretçiler

en: Libraries
tr: Kütüphaneler
