Flow (automation) (1.0.0-beta1) - en to fa translation catalogue (37 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Type
fa: نوع

en: Subject
fa: موضوع

en: Confirm
fa: تایید

en: Cancel
fa: لغو

en: Enable
fa: فعال

en: Disable
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Edit
fa: ویرایش

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Save
fa: ذخیره

en: View
fa: مشاهده

en: Display
fa: نمایش

en: ID
fa: شناسه

en: Active
fa: فعال

en: Field name
fa: نام فیلد

en: Mode
fa: سبک

en: Method
fa: روش

en: Other
fa: ساير

en: Edit view
fa: ویرایش نما

en: Arguments
fa: آرگومان‌ها

en: Cron settings
fa: تنظیمات کرون

en: Task
fa: وظیفه

en: Source
fa: منبع

en: Tasks
fa: وظایف

en: Source field
fa: فیلد منبع

en: - Select -
fa: - انتخاب -

en: Target
fa: مقصد

en: Bundle
fa: بسته

en: Entity ID
fa: شناسه عنصر

en: Third party settings
fa: تنظیمات ثانویه

en: Reference method
fa: روش ارجاع

en: Target entity type
fa: نوع عنصر مرجع
