Flow (automation) (1.0.0-beta16) - en to ja translation catalogue (49 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Type
ja: タイプ

en: Subject
ja: 件名

en: Confirm
ja: 確認

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Enable
ja: 有効

en: Disable
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Edit
ja: 編集

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: - None -
ja: - なし -

en: Weight
ja: ウェイト

en: Settings
ja: 設定

en: Save
ja: 保存

en: View
ja: ビュー

en: Display
ja: 表示

en: Active
ja: アクティブ

en: Always
ja: 必須

en: Never
ja: なし

en: Roles
ja: 役割

en: Field name
ja: フィールド名

en: Mode
ja: モード

en: Method
ja: メソッド

en: Other
ja: その他

en: Edit view
ja: ビューを編集

en: Arguments
ja: 引数

en: Cron settings
ja: Cron の設定

en: Task
ja: タスク

en: Do nothing
ja: 何もしない

en: Source
ja: ソース

en: Greater than
ja: 大なり記号(&gt;)

en: Less than
ja: 小なり記号(&lt;)

en: Blocked
ja: ブロック

en: New content
ja: 新しいコンテンツ

en: Tasks
ja: タスク

en: - Select -
ja: - 選択 -

en: Target
ja: ターゲット

en: Save as
ja: 保存

en: Current state
ja: 現在の状態

en: Loaded content
ja: ロードされたコンテンツ

en: Bundle
ja: バンドル

en: Comparison
ja: 比較

en: Entity ID
ja: エンティティID

en: Third party settings
ja: サードパーティ設定

en: Reference method
ja: 参照方法

en: Target entity type
ja: 対象エンティティタイプ

en: Change to
ja: 次に変更
