FlowDrop (0.1.0) - en to pt translation catalogue (103 entries)

en: User Login
pt: Login de Usuário

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Value
pt: Valor

en: Type
pt: Tipo

en: Author
pt: Autor

en: List
pt: Lista

en: Remove
pt: Remover

en: Description
pt: Descrição

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Priority
pt: Prioridade

en: Logging
pt: Autenticando

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Categories
pt: Categorias

en: Version
pt: Versão

en: Edit
pt: Editar

en: None
pt: Nenhum

en: default
pt: padrão

en: Error Message
pt: Mensagem de erro

en: Weight
pt: Peso

en: Required
pt: Obrigatório

en: Category
pt: Categoria

en: Settings
pt: Configurações

en: Add category
pt: Nova categoria

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Rótulo

en: Default
pt: Padrão

en: High
pt: Alto

en: Low
pt: Baixo

en: Icon
pt: Ícone

en: View
pt: Ver

en: Manage
pt: Gerenciar

en: Refresh
pt: Atualizar

en: Node type
pt: Tipo de node

en: Updated
pt: Atualizado

en: Unknown
pt: Desconhecido

en: User ID
pt: ID do usuário

en: Error
pt: Erro

en: Created
pt: Criado

en: All
pt: Tudo

en: CSS class
pt: Classe CSS

en: Conditions
pt: Condições

en: N/A
pt: N/D

en: Node Types
pt: Tipos de conteúdo

en: Node Type
pt: Tipo do Node

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Data Type
pt: Tipo de Dados

en: Default Value
pt: Valor padrão

en: Basic Information
pt: Informações básicas

en: General
pt: Geral

en: Configuration
pt: Configurações

en: Note
pt: Nota

en: Color
pt: Cor

en: Tools
pt: Ferramentas

en: Position
pt: Posição

en: Property
pt: Propriedade

en: Modified
pt: Modificado

en: Authored on
pt: Escrito em

en: Pending
pt: Pendente

en: seconds
pt: segundos

en: Parameters
pt: Parâmetros

en: Workflow
pt: Fluxo de trabalho

en: Add workflow
pt: Adicionar fluxo de trabalho

en: workflow
pt: fluxo de trabalho

en: Metadata
pt: Metadados

en: Changed
pt: Alterado

en: Completed
pt: Concluído

en: Failed
pt: Reprovado(a)

en: Processing
pt: Processando

en: Cancelled
pt: Cancelado

en: Execute
pt: Executar

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Data
pt: Dados

en: About
pt: Sobre

en: Triggers
pt: Gatilhos

en: - Select -
pt: - Selecione -

en: Started
pt: Iniciada

en: Output
pt: Saída

en: User roles
pt: Papéis de usuário

en: Parameter
pt: Parâmetro

en: Bundles
pt: Empacotar

en: Created timestamp
pt: Timestamp criado

en: Uses
pt: Usos

en: Dashboard
pt: Painel

en: Trigger
pt: Gatilho

en: No description
pt: Sem descrição

en: Supported Types
pt: Tipos suportados

en: Critical
pt: Crítico

en: Structure
pt: Estrutura

en: Workflows
pt: Fluxos de trabalho

en: Dependencies
pt: Dependências

en: Exposed
pt: Exposto

en: Machine Name
pt: Nome de Máquina

en: Inputs
pt: Entradas

en: Entity types
pt: Tipos de entidade

en: Logging settings
pt: Configurações de criação de registros

en: Timeout in seconds
pt: Tempo limite em segundos

en: X coordinate
pt: Coordenada X

en: Y coordinate
pt: Coordenada Y

en: workflows
pt: fluxos de trabalho
