FlowDrop (0.2.0) - en to is translation catalogue (68 entries)

en: User Login
is: Notandanafn

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Value
is: Gildi

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: List
is: Listi

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Description
is: Lýsing

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: Priority
is: Forgangur

en: Tags
is: Efnisorð

en: Logging
is: Kerfisskráning

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Categories
is: Flokkar

en: Version
is: Útgáfa

en: Edit
is: Breyta

en: None
is: Engin

en: default
is: sjálfgefið

en: Error Message
is: Villuskilaboð

en: Weight
is: Vægi

en: Required
is: Nauðsynleg(t)

en: Category
is: Flokkur

en: Settings
is: Stillingar

en: Add category
is: Bæta við flokki

en: Name
is: Nafn

en: Node ID
is: Auðkenni nóðu

en: Label
is: Merking

en: Default
is: Sjálfgefið

en: High
is: Mikið

en: Low
is: Lítið

en: Icon
is: Táknmynd

en: View
is: Skoða

en: Manage
is: Stjórnun

en: Refresh
is: Endurnýja

en: Node type
is: Efnistegund

en: Updated
is: Uppfært

en: ID
is: Kenni

en: Unknown
is: Óþekkt

en: User ID
is: Auðkenni notanda

en: Error
is: Villa

en: Created
is: Stofnað

en: All
is: Allt

en: CSS class
is: CSS klasi

en: Memory Limit
is: Minnistakmörkun

en: Conditions
is: Skilyrði

en: N/A
is: Á ekki við

en: Nodes
is: Nóður

en: Width
is: Breidd

en: Height
is: Hæð

en: General
is: Almennt

en: Color
is: Litur

en: Tools
is: Tól

en: Position
is: Staðsetning

en: Pending
is: Í biðstöðu

en: seconds
is: sekúndur

en: Workflow
is: Vinnuflæði

en: Add workflow
is: Bæta við vinnuflæði

en: Add Workflow
is: Bæta við vinnuflæði

en: Completed
is: Lokið

en: Processing
is: Í vinnslu

en: About
is: Um

en: - Select -
is: - Velja -

en: Structure
is: Uppbygging

en: Machine Name
is: Tölvuvænt nafn
