FlowDrop (0.2.0) - en to nl translation catalogue (108 entries)

en: User Login
nl: Gebruikerslogin

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Value
nl: Waarde

en: Author
nl: Auteur

en: List
nl: Lijst

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Description
nl: Beschrijving

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Priority
nl: Prioriteit

en: Tags
nl: Labels

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Categories
nl: Categorieën

en: Version
nl: Versie

en: Tag
nl: Label

en: Edit
nl: Bewerken

en: None
nl: Geen

en: default
nl: standaard

en: Error Message
nl: Foutmelding

en: User login form
nl: Gebruikersinlogformulier

en: Weight
nl: Gewicht

en: Required
nl: Verplicht

en: Category
nl: Categorie

en: Settings
nl: Instellingen

en: Add category
nl: Categorie toevoegen

en: Name
nl: Naam

en: Node ID
nl: Node-ID

en: Default
nl: Standaard

en: High
nl: Hoog

en: Low
nl: Laag

en: Icon
nl: Pictogram

en: View
nl: Weergeven

en: Manage
nl: Beheren

en: Refresh
nl: Verversen

en: Node type
nl: Node-type

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Unknown
nl: Onbekend

en: User ID
nl: Gebruikers-ID

en: Error
nl: Fout

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Advanced Settings
nl: Geavanceerde instellingen

en: All
nl: Alle

en: CSS class
nl: CSS-klassen

en: Conditions
nl: Voorwaarden

en: Normal
nl: Normaal

en: N/A
nl: n.v.t.

en: Node Types
nl: Nodetypen

en: Node Type
nl: Inhoudstype

en: Width
nl: Breedte

en: Height
nl: Hoogte

en: Data Type
nl: Gegevenssoort

en: Default Value
nl: Standaardwaarde

en: Basic Information
nl: Basis informatie

en: Job
nl: Vacature

en: Jobs
nl: Opdrachten

en: General
nl: Algemeen

en: Configuration
nl: Instellingen

en: Note
nl: Notitie

en: Color
nl: Kleur

en: Tools
nl: Hulpmiddelen

en: Position
nl: Positie

en: Property
nl: Eigenschap

en: Modified
nl: Aangepast

en: Authored on
nl: Aangemaakt op

en: Pending
nl: In afwachting

en: seconds
nl: seconden

en: Add workflow
nl: Workflow toevoegen

en: Add Workflow
nl: Workflow toevoegen

en: Metadata
nl: Metagegevens

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Completed
nl: Voltooid

en: Failed
nl: Mislukt

en: Processing
nl: Verwerken

en: Running
nl: Bezig met uitvoeren

en: Cancelled
nl: Geannuleerd

en: Execute
nl: Uitvoeren

en: Allowed Roles
nl: Toegestane rollen

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Data
nl: Gegevens

en: About
nl: Over

en: - Select -
nl: - Selecteren -

en: Started
nl: Gestart

en: Output
nl: Uitvoer

en: User roles
nl: Gebruikersrollen

en: Bundles
nl: Bundels

en: Created timestamp
nl: Tijdstip van aanmaken

en: Uses
nl: Gebruikt

en: Config
nl: Instellen

en: No description
nl: Geen omschrijving

en: Critical
nl: Kritisch

en: Structure
nl: Structuur

en: Dependencies
nl: Afhankelijkheden

en: Entity Types
nl: Entiteitstypes

en: Contact forms
nl: Contactformulieren

en: Exposed
nl: Zichtbaar gemaakt

en: Machine Name
nl: Systeemnaam

en: Event Type
nl: Type evenement

en: Inputs
nl: Invoer

en: Entity types
nl: Entiteitstypen

en: values
nl: waarden

en: No jobs found.
nl: Geen vacatures gevonden.

en: Logging settings
nl: Logging-instellingen

en: Timeout in seconds
nl: Timeout in seconden

en: Workflow Type
nl: Workflow-type

en: X coordinate
nl: X-coördinaat

en: Y coordinate
nl: Y-coördinaat
