FlowDrop (all releases) - en to bn translation catalogue (27 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Author
bn: লেখক

en: List
bn: তালিকা

en: Description
bn: বিবরণ

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Categories
bn: বিভাগসমূহ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: None
bn: একটিও নয়

en: Required
bn: অত্যাবশ্যক

en: Category
bn: বিভাগ

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Add category
bn: বিভাগ যুক্ত কর

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: N/A
bn: প্রযোজ্য নয়

en: Configuration
bn: কনফিগারেশন

en: Color
bn: রং

en: Authored on
bn: লিখিত হয়েছে

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Uses
bn: ব্যবহারকারীবৃন্দ

en: Structure
bn: গঠন
