FlowDrop (all releases) - en to fr translation catalogue (64 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Author
fr: Auteur

en: List
fr: Lister

en: Remove
fr: Retirer

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Priority
fr: Priorité

en: Tags
fr: Étiquettes

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Categories
fr: Catégories

en: Tag
fr: Étiquette

en: Edit
fr: Modifier

en: None
fr: Aucun(e)

en: Error Message
fr: Message d'erreur

en: Required
fr: Requis

en: Category
fr: Catégorie

en: Settings
fr: Paramètres

en: Add category
fr: Ajouter une catégorie

en: Node ID
fr: Identifiant (ID) du nœud

en: Label
fr: Libellé

en: Default
fr: Par défaut

en: Icon
fr: Icône

en: View
fr: Voir

en: Updated
fr: Mis à jour

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Created
fr: Créé

en: Node Types
fr: Types de nœuds

en: Node Type
fr: Type de nœud

en: Default Value
fr: Valeur par défaut

en: Job
fr: Offre d'emploi

en: Jobs
fr: Travaux

en: General
fr: Général

en: Color
fr: Couleur

en: Authored on
fr: Écrit le

en: Pending
fr: En attente

en: Parameters
fr: Paramètres

en: Add Workflow
fr: Ajouter un processus

en: Metadata
fr: Metadonnées

en: Changed
fr: Modifié

en: Completed
fr: Terminé

en: Failed
fr: Échec

en: Cancelled
fr: Annulé

en: Machine name
fr: Nom système

en: About
fr: À propos

en: - Select -
fr: - Sélectionner -

en: Started
fr: Démarré

en: Output
fr: Sortie

en: Parameter
fr: Paramètre

en: Uses
fr: Utilisations

en: Config
fr: Configuration

en: Job ID
fr: Identifiant (ID) de Travail

en: Dependencies
fr: Dépendances

en: Exposed
fr: Exposé

en: Machine Name
fr: Nom système

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: Brief description
fr: Description brève

en: Calculator
fr: Calculatrice

en: values
fr: valeurs

en: Logging settings
fr: Paramètres de journalisation

en: Created %label.
fr: %label créé.

en: Split Text
fr: Scinder le texte
