FlowDrop (all releases) - en to hi translation catalogue (45 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Value
hi: मान

en: Author
hi: लेखक

en: List
hi: सूची

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Description
hi: उल्लेख

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Priority
hi: प्राथमिकता

en: Tags
hi: उपनाम

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Categories
hi: वर्ग

en: Tag
hi: अंकितक

en: Edit
hi: संपादित करें

en: None
hi: कोई नहीं

en: Error Message
hi: त्रुटि संदेश

en: Required
hi: ज़रूरी

en: Category
hi: वर्ग

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Add category
hi: वर्ग सम्मिलित कीजिये

en: Node ID
hi: नोड आईडी

en: Label
hi: लेबल

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Icon
hi: चिन्ह

en: View
hi: देखें

en: Updated
hi: अद्यतित

en: ID
hi: आईडी

en: Created
hi: निर्मित

en: N/A
hi: एन / ए

en: General
hi: सामान्य

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Color
hi: रंग

en: Authored on
hi: कब लिखा गया

en: Changed
hi: बदल गया

en: Failed
hi: असफल हुआ

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: About
hi: के बारे में

en: - Select -
hi: - चुनें -

en: Uses
hi: उपयोग

en: Structure
hi: ढांचा

en: Dependencies
hi: निर्भरता

en: UUID
hi: युयुआइङी
