FlowDrop (all releases) - en to id translation catalogue (46 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Value
id: Nilai

en: Author
id: Penulis

en: List
id: Daftar

en: Remove
id: Hapus

en: Description
id: Deskripsi

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Priority
id: Prioritas

en: Tags
id: Tag

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Categories
id: Kategori

en: None
id: Tiada

en: Error Message
id: Pesan Kesalahan

en: Required
id: Wajib

en: Category
id: Kategori

en: Settings
id: Pengaturan

en: Add category
id: Tambah kategori

en: Node ID
id: ID Node

en: Default
id: Bawaan

en: Icon
id: Ikon

en: View
id: Lihat

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Created
id: Dibuat

en: N/A
id: T/T

en: Node Types
id: Jenis Node

en: General
id: Umum

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Color
id: Warna

en: Property
id: Milik

en: Authored on
id: Ditulis pada

en: Pending
id: Tertunda

en: Changed
id: Berubah

en: Completed
id: Selesai

en: Failed
id: Gagal

en: Machine name
id: Nama mesin

en: About
id: Tentang

en: - Select -
id: - Pilih -

en: Uses
id: Penggunaan

en: Structure
id: Struktur

en: Dependencies
id: Dependensi

en: Exposed
id: Terekspos

en: Machine Name
id: Nama Mesin

en: Logging settings
id: Pengaturan pencatatan
