FlowDrop (all releases) - en to ja translation catalogue (65 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Value
ja: 値

en: Author
ja: 投稿者

en: List
ja: リスト

en: Remove
ja: 削除

en: Description
ja: 説明

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Priority
ja: 優先度

en: Tags
ja: タグ

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Categories
ja: カテゴリー

en: Tag
ja: タグ

en: Edit
ja: 編集

en: None
ja: なし

en: Error Message
ja: エラーメッセージ

en: Required
ja: 必須

en: Category
ja: カテゴリー

en: Settings
ja: 設定

en: Add category
ja: カテゴリーを追加

en: Node ID
ja: ノードID

en: Label
ja: ラベル

en: Default
ja: デフォルト

en: Icon
ja: アイコン

en: View
ja: ビュー

en: Refresh
ja: リフレッシュ

en: Updated
ja: 更新

en: Error
ja: エラー

en: Created
ja: 作成

en: Node Types
ja: ノードタイプ

en: Default Value
ja: デフォルト値

en: Job
ja: ジョブ

en: Jobs
ja: ジョブ

en: General
ja: 全般

en: Configuration
ja: 環境設定

en: Note
ja: 注意

en: Color
ja: 色

en: Property
ja: プロパティー

en: Authored on
ja: 投稿日時

en: Pending
ja: 処理待ち

en: Parameters
ja: パラメータ

en: Workflow
ja: ワークフロー

en: Add Workflow
ja: ワークフローの追加

en: Metadata
ja: メタデータ

en: Changed
ja: 変更済

en: Completed
ja: 完了

en: Failed
ja: 失敗

en: Execute
ja: 実行

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: About
ja: アバウト

en: - Select -
ja: - 選択 -

en: Started
ja: 開始済

en: Output
ja: 出力

en: Parameter
ja: パラメーター

en: Uses
ja: 機能

en: Config
ja: 設定

en: Structure
ja: サイト構築

en: Dependencies
ja: 依存関係

en: Exposed
ja: 外部設置

en: Machine Name
ja: システム内部名称

en: Monitoring
ja: モニタリング

en: Logging settings
ja: ログの設定
