FlowDrop (all releases) - en to nl translation catalogue (54 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Author
nl: Auteur

en: List
nl: Lijst

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Description
nl: Beschrijving

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Priority
nl: Prioriteit

en: Tags
nl: Labels

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Categories
nl: Categorieën

en: Tag
nl: Label

en: Edit
nl: Bewerken

en: None
nl: Geen

en: Error Message
nl: Foutmelding

en: Required
nl: Verplicht

en: Category
nl: Categorie

en: Settings
nl: Instellingen

en: Add category
nl: Categorie toevoegen

en: Default
nl: Standaard

en: Icon
nl: Pictogram

en: View
nl: Weergeven

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Created
nl: Aangemaakt

en: N/A
nl: n.v.t.

en: Node Types
nl: Nodetypen

en: Node Type
nl: Inhoudstype

en: Default Value
nl: Standaardwaarde

en: Job
nl: Vacature

en: Jobs
nl: Opdrachten

en: General
nl: Algemeen

en: Configuration
nl: Instellingen

en: Note
nl: Notitie

en: Color
nl: Kleur

en: Authored on
nl: Aangemaakt op

en: Add Workflow
nl: Workflow toevoegen

en: Metadata
nl: Metagegevens

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Completed
nl: Voltooid

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: About
nl: Over

en: - Select -
nl: - Selecteren -

en: Started
nl: Gestart

en: Output
nl: Uitvoer

en: Uses
nl: Gebruikt

en: Config
nl: Instellen

en: Structure
nl: Structuur

en: Exposed
nl: Zichtbaar gemaakt

en: Machine Name
nl: Systeemnaam

en: values
nl: waarden

en: Logging settings
nl: Logging-instellingen

en: Workflow Type
nl: Workflow-type
