FlowDrop (0.4.2) - en to fa translation catalogue (98 entries)

en: User Login
fa: ورود کاربر

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Value
fa: مقدار

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: List
fa: فهرست

en: Cancel
fa: لغو

en: Remove
fa: حذف

en: Description
fa: توضیحات

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Priority
fa: اولویت

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: Logging
fa: ثبت کردن

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Categories
fa: دسته‌ها

en: Version
fa: نسخه

en: Tag
fa: برچسب

en: Edit
fa: ویرایش

en: None
fa: هیچ

en: default
fa: پیش‌فرض

en: Error Message
fa: پیام خطا

en: User login form
fa: فرم ورود کاربر

en: Weight
fa: وزن

en: Required
fa: اجباری

en: Category
fa: دسته بندی

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Add category
fa: افزودن دسته

en: Name
fa: نام

en: Back
fa: بازگشت

en: Node ID
fa: شناسه گره

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: High
fa: زیاد

en: Low
fa: کم

en: Icon
fa: شمایل

en: View
fa: مشاهده

en: Manage
fa: مدیریت

en: Refresh
fa: تازه‌سازی

en: Node type
fa: نوع گره

en: Updated
fa: به‌روز

en: ID
fa: شناسه

en: Unknown
fa: نامشخص

en: Continue
fa: ادامه

en: Configure
fa: پیکربندی

en: User ID
fa: شناسه کاربر

en: Error
fa: خطا

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Advanced Settings
fa: تنظیمات پیشرفته

en: All
fa: همه

en: Conditions
fa: شرط‌ها

en: Normal
fa: عادی

en: N/A
fa: هیچ

en: Nodes
fa: گره‌ها

en: Width
fa: عرض

en: Height
fa: ارتفاع

en: Basic Information
fa: اطلاعات پایه

en: Job
fa: شغل

en: Owner
fa: مالک

en: General
fa: عمومی

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Note
fa: یادداشت

en: General Settings
fa: تنظیمات عمومی

en: Color
fa: رنگ

en: Tools
fa: ابزارها

en: Position
fa: موقعیت

en: Property
fa: ویژگی

en: Modified
fa: اصلاح گردید

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: Pending
fa: معلق

en: ms
fa: میلی ثانیه

en: Workflow
fa: جریان کار

en: Add workflow
fa: افزودن گردش کار

en: workflow
fa: گردش کار

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Completed
fa: تکمیل شد

en: Failed
fa: ناموفق

en: Processing
fa: در حال پردازش

en: Execute
fa: انجام عملیات

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Data
fa: داده

en: About
fa: درباره

en: Triggers
fa: راه‌انداز

en: - Select -
fa: - انتخاب -

en: Started
fa: شروع‌شده در

en: Output
fa: خروجی

en: User roles
fa: نقش‌های کاربری

en: Parameter
fa: پارامتر

en: Uses
fa: استفاده‌ها

en: Trigger
fa: راه‌انداز

en: Critical
fa: بحرانی

en: Structure
fa: ساختار

en: Dependencies
fa: وابستگی‌ها

en: Contact forms
fa: فرم‌های تماس
