FlowDrop (0.4.3) - en to it translation catalogue (105 entries)

en: User Login
it: Login Utente

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Value
it: Valore

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: List
it: Elenco

en: Cancel
it: Annulla

en: Remove
it: Elimina

en: Description
it: Descrizione

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Priority
it: Priorità

en: Tags
it: Etichette

en: Yes
it: Sì

en: Categories
it: Categorie

en: Version
it: Versione

en: Tag
it: Etichetta

en: Edit
it: Modifica

en: None
it: Nessuno

en: default
it: predefinito

en: Error Message
it: Messaggio di errore

en: User login form
it: Form di autenticazione dell'utente

en: Weight
it: Peso

en: Required
it: Obbligatorio

en: Category
it: Categoria

en: Settings
it: Impostazioni

en: Add category
it: Aggiungi categoria

en: Name
it: Nome

en: Back
it: Indietro

en: Node ID
it: ID del nodo

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Default
it: Predefinito

en: High
it: Alto

en: Low
it: Basso

en: Icon
it: Icona

en: View
it: Visualizza

en: Manage
it: Gestisci

en: Refresh
it: Aggiorna

en: Node type
it: Tipo di contenuto

en: Updated
it: Aggiornato

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: Continue
it: Continua

en: Configure
it: Configura

en: User ID
it: ID utente

en: Error
it: Errore

en: Created
it: Creato

en: Advanced Settings
it: Impostazioni avanzate

en: All
it: Tutti

en: CSS class
it: Classe CSS

en: Conditions
it: Condizioni

en: Normal
it: Normale

en: N/A
it: N/D

en: Nodes
it: Nodi

en: User Interface
it: Interfaccia utente

en: Node Type
it: Tipo di nodo

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Basic Information
it: Informazioni di Base

en: Owner
it: Proprietario

en: General
it: Generale

en: Configuration
it: Configurazione

en: General Settings
it: Impostazioni generali

en: Color
it: Colore

en: Tools
it: Strumenti

en: Position
it: Posizione

en: Property
it: Proprietà

en: Modified
it: Modificato

en: Authored on
it: Creato il

en: Pending
it: In sospeso

en: seconds
it: secondi

en: Parameters
it: Parametri

en: Add workflow
it: Aggiungi workflow

en: workflow
it: Flusso di lavoro

en: Changed
it: Modificato

en: Completed
it: Completato

en: Failed
it: Non riuscito

en: Processing
it: In elaborazione

en: Cancelled
it: Annullato

en: Execute
it: Esegui

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Data
it: Dati

en: About
it: Informazioni

en: Triggers
it: Trigger

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: UI settings
it: Impostazioni interfaccia utente

en: Started
it: Iniziato

en: Output
it: In uscita

en: User roles
it: Ruoli utente

en: Parameter
it: Parametro

en: Bundles
it: Bundle

en: Created timestamp
it: Data e ora creazione

en: Uses
it: Usa

en: Config
it: Configurazione

en: Critical
it: Critico

en: Structure
it: Struttura

en: Workflows
it: Workflow

en: Dependencies
it: Dipendenze

en: Contact forms
it: Moduli di contatto

en: Exposed
it: Esposto

en: Machine Name
it: Nome ad uso interno

en: Entity types
it: Tipi di entità

en: Timeout in seconds
it: Timeout in secondi
