FlowDrop (0.5.1) - en to hr translation catalogue (96 entries)

en: User Login
hr: Prijava korisnika

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Content
hr: Sadržaj

en: Value
hr: Vrijednost

en: Type
hr: Vrsta

en: Author
hr: Autor

en: List
hr: Popis

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Remove
hr: Ukloni

en: Description
hr: Opis

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Priority
hr: Prioritet

en: Tags
hr: Oznake

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Categories
hr: Kategorije

en: Version
hr: Inačica

en: Tag
hr: Oznaka

en: Edit
hr: Uredi

en: None
hr: Nema

en: Message
hr: Poruka

en: Weight
hr: Težina

en: Required
hr: Nužno

en: Category
hr: Kategorija

en: Settings
hr: Postavke

en: Add category
hr: Dodaj kategoriju

en: Name
hr: Naziv

en: Back
hr: Natrag

en: Label
hr: Oznaka

en: Preview
hr: Pregled

en: Save
hr: Spremi

en: Default
hr: Zadano

en: Sunday
hr: nedjelja

en: Monday
hr: ponedjeljak

en: Tuesday
hr: utorak

en: Wednesday
hr: srijeda

en: Thursday
hr: četvrtak

en: Friday
hr: petak

en: Saturday
hr: subota

en: High
hr: Visoka

en: Low
hr: Niska

en: Icon
hr: Ikona

en: View
hr: Pregled

en: Manage
hr: Upravljaj

en: Refresh
hr: Osvježi

en: Node type
hr: Vrsta node-a

en: Updated
hr: Osvježeno

en: 1 hour
hr: 1 sat

en: Timestamp
hr: Vremenska oznaka

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Continue
hr: Nastavi

en: Configure
hr: Prilagodi

en: User ID
hr: ID korisnika

en: Error
hr: Greška

en: Options
hr: Opcije

en: Created
hr: Stvoreno

en: All
hr: Svi

en: Roles
hr: Uloge

en: Normal
hr: Normalno

en: N/A
hr: N/D

en: Nodes
hr: Unosi

en: Width
hr: Širina

en: Height
hr: Visina

en: 1 day
hr: 1 dan

en: Basic Information
hr: Osnovne informacije

en: Owner
hr: Vlasnik

en: General
hr: Općenito

en: Configuration
hr: Postavke

en: Color
hr: Boja

en: Role
hr: Uloga

en: Anonymous
hr: Anoniman

en: Position
hr: Pozicija

en: Expires
hr: Ističe

en: Property
hr: Svojstvo

en: Authored on
hr: Izrađeno

en: Messages
hr: Poruke

en: Parameters
hr: Parametri

en: Workflow
hr: Tijek

en: Session
hr: Sesija

en: options
hr: opcije

en: Timezone
hr: Vremenska zona

en: 1 week
hr: 1 tjedan

en: Thread
hr: Niz

en: Cancelled
hr: Otkazan

en: Execute
hr: Izvrši

en: Context
hr: Kontekst

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: About
hr: Opis

en: Triggers
hr: Okidači

en: - Select -
hr: - Odaberi -

en: Started
hr: Započeto

en: Uses
hr: Uporaba

en: Trigger
hr: Okidač

en: Structure
hr: Struktura
