FlowDrop (0.5.1) - en to ru translation catalogue (173 entries)

en: User Login
ru: Вход пользователя

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Content
ru: Содержимое

en: Value
ru: Значение

en: Type
ru: Тип

en: Author
ru: Автор

en: List
ru: Список

en: Cancel
ru: Отмена

en: Remove
ru: Удалить

en: Description
ru: Описание

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Priority
ru: Приоритет

en: Tags
ru: Теги

en: Logging
ru: Журналирование

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Categories
ru: Категории

en: Version
ru: Версия

en: Tag
ru: Тег

en: Edit
ru: Редактировать

en: None
ru: Нет

en: Error Message
ru: Сообщение об ошибке

en: Message
ru: Сообщение

en: User login form
ru: Форма входа на сайт

en: Weight
ru: Вес

en: Required
ru: Обязательно

en: Category
ru: Категория

en: Settings
ru: Настройки

en: Add category
ru: Добавить категорию

en: Name
ru: Название

en: Back
ru: Назад

en: Node ID
ru: ID материала

en: Label
ru: Метка

en: Preview
ru: Предпросмотр

en: Save
ru: Сохранить

en: Default
ru: По умолчанию

en: Sunday
ru: воскресенье

en: Monday
ru: понедельник

en: Tuesday
ru: вторник

en: Wednesday
ru: среда

en: Thursday
ru: четверг

en: Friday
ru: пятница

en: Saturday
ru: суббота

en: High
ru: Высокий

en: Low
ru: Низкий

en: Icon
ru: Иконка

en: View
ru: Просмотр

en: Manage
ru: Управление

en: Refresh
ru: Обновить

en: Node type
ru: Тип материала

en: Updated
ru: Обновлено

en: 1 hour
ru: 1 час

en: Every hour
ru: Каждый час

en: Timestamp
ru: Время

en: Unknown
ru: Неизвестно

en: Continue
ru: Продолжить

en: Configure
ru: Настроить

en: User ID
ru: ID Пользователя

en: Error
ru: Ошибка

en: Options
ru: Опции

en: Created
ru: Создано

en: Advanced Settings
ru: Расширенные настройки

en: All
ru: Все

en: CSS class
ru: CSS-класс

en: Memory Limit
ru: Ограничение памяти

en: Roles
ru: Роли

en: Conditions
ru: Условия

en: Normal
ru: Нормальный

en: N/A
ru: Н/Д

en: Nodes
ru: Материалы

en: Node Types
ru: Тип материалов

en: User Interface
ru: Интерфейс пользователя

en: Node Type
ru: Тип материала

en: Width
ru: Ширина

en: Height
ru: Высота

en: 1 day
ru: 1 день

en: Data Type
ru: Тип данных

en: Default Value
ru: Значение по умолчанию

en: Basic Information
ru: Основная информация

en: Debug Mode
ru: Режим отладки

en: Owner
ru: Владелец

en: General
ru: Общий

en: Configuration
ru: Конфигурация

en: General Settings
ru: Основные параметры

en: Color
ru: Цвет

en: Role
ru: Роль

en: Anonymous
ru: Гость

en: Position
ru: Позиция

en: Expires
ru: Истекает

en: Property
ru: Свойство

en: Confirmation
ru: Подтверждение

en: Modified
ru: Изменено

en: Authored on
ru: Создан в

en: Pending
ru: В ожидании

en: seconds
ru: секунд

en: message
ru: сообщение

en: Messages
ru: Сообщения

en: ms
ru: мс

en: Parameters
ru: Параметры

en: Marker
ru: Маркер

en: Workflow
ru: Порядок действий

en: Add workflow
ru: Добавить документооборот

en: Add Workflow
ru: Добавить документооборот

en: workflow
ru: документооборот

en: Session
ru: Сессия

en: Schema
ru: Схема

en: schema
ru: схема

en: Metadata
ru: Метаданные

en: options
ru: параметры

en: Changed
ru: Изменение

en: Completed
ru: Завершено

en: Failed
ru: Не удалось

en: Interval
ru: Интервал

en: Running
ru: Запущен

en: Timezone
ru: Часовой пояс

en: 1 week
ru: 1 неделя

en: Editor
ru: Редактор

en: Thread
ru: Тема обсуждения

en: Cancelled
ru: Отменено

en: Execute
ru: Выполнить

en: Allowed Roles
ru: Разрешенные роли

en: Context
ru: Контекст

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Data
ru: Данные

en: About
ru: Информация

en: Triggers
ru: Триггеры

en: - Select -
ru: - Выберите -

en: UI settings
ru: Настройки пользовательского интерфейса

en: Started
ru: Начало

en: Output
ru: Вывод

en: User roles
ru: Роли пользователя

en: Debug mode
ru: Режим отладки

en: Parameter
ru: Параметр

en: Batch size
ru: Размер пакета

en: Form IDs
ru: ID форм

en: Bundles
ru: Наборы

en: Created timestamp
ru: Время создания в формате UNIX

en: Every 6 hours
ru: Каждые 6 часов

en: Uses
ru: Использование

en: Additional Settings
ru: Расширенные настройки

en: Config
ru: Конфигурация

en: Skipped
ru: Пропущено

en: Trigger
ru: Триггер

en: No description
ru: Нет описания

en: Execution Time
ru: Время выполнения

en: Every 15 minutes
ru: Каждые 15 минут

en: Critical
ru: Критический

en: Not started
ru: Не начато

en: Days of week
ru: Дни недели

en: Logging level
ru: Уровень детализации лога

en: Structure
ru: Структура

en: Workflows
ru: Рабочие процессы

en: Dependencies
ru: Зависимости

en: Entity Types
ru: Типы сущностей

en: Contact forms
ru: Контактные формы

en: Entity ID
ru: Идентификатор сущности

en: Exposed
ru: Раскрытый

en: Machine Name
ru: Машинное имя

en: Monitoring
ru: Монитор

en: 30 days
ru: 30 дней

en: General Information
ru: Основная информация

en: Created At
ru: Дата создания

en: Polling Interval
ru: Интервал обновления

en: Additional Options
ru: Дополнительная настройка

en: Entity types
ru: Типы сущностей

en: Logging settings
ru: Настройки логирования

en: Timeout in seconds
ru: Время ожидания в секундах

en: X coordinate
ru: Координата X

en: Y coordinate
ru: Координата Y

en: workflows
ru: рабочие процессы
