FlowDrop (0.5.1) - en to sv translation catalogue (133 entries)

en: User Login
sv: Användarinloggning

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Content
sv: Innehåll

en: Value
sv: Värde

en: Type
sv: Typ

en: Author
sv: Författare

en: List
sv: Lista

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Remove
sv: Ta bort

en: Description
sv: Beskrivning

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Priority
sv: Prioritet

en: Tags
sv: Etiketter

en: Logging
sv: Loggning

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Categories
sv: Kategorier

en: Tag
sv: Etikett

en: Edit
sv: Redigera

en: None
sv: Ingen

en: Error Message
sv: Felmeddelande

en: Message
sv: Meddelande

en: User login form
sv: Inloggningsformulär för användare

en: Weight
sv: Vikt

en: Required
sv: Obligatoriskt

en: Category
sv: Kategori

en: Settings
sv: Inställningar

en: Add category
sv: Lägg till kategori

en: Name
sv: Namn

en: Back
sv: Tillbaka

en: Node ID
sv: Nod-ID

en: Label
sv: Etikett

en: Preview
sv: Förhandsgranska

en: Save
sv: Spara

en: Default
sv: Förvald

en: Sunday
sv: söndag

en: Monday
sv: måndag

en: Tuesday
sv: tisdag

en: Wednesday
sv: onsdag

en: Thursday
sv: torsdag

en: Friday
sv: fredag

en: Saturday
sv: lördag

en: High
sv: Hög

en: Low
sv: Låg

en: Icon
sv: Ikon

en: View
sv: Visa

en: Manage
sv: Hantera

en: Refresh
sv: Uppdatera

en: Node type
sv: Typ av nod

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: 1 hour
sv: 1 timme

en: Every hour
sv: Varje timma

en: Timestamp
sv: Tidsstämpel

en: Unknown
sv: Okänd

en: Continue
sv: Fortsätt

en: Configure
sv: Konfigurera

en: User ID
sv: Användar-ID

en: Error
sv: Fel

en: Options
sv: Alternativ

en: Created
sv: Skapad

en: Advanced Settings
sv: Utökade inställningar

en: All
sv: Alla

en: CSS class
sv: CSS-klass

en: Roles
sv: Roller

en: Conditions
sv: Villkor

en: N/A
sv: Inte tillgänglig

en: Nodes
sv: Noder

en: User Interface
sv: Användargränssnitt

en: Width
sv: Bredd

en: Height
sv: Höjd

en: 1 day
sv: 1 dag

en: Basic Information
sv: Grundläggande information

en: Owner
sv: Ägare

en: General
sv: Allmän

en: Configuration
sv: Konfiguration

en: General Settings
sv: Allmänna Inställningar

en: Color
sv: Färg

en: Role
sv: Roll

en: Anonymous
sv: Gäst

en: Expires
sv: Upphör att gälla

en: Property
sv: Attribut

en: Modified
sv: Modifierad

en: Authored on
sv: Författad

en: Pending
sv: Väntar på

en: seconds
sv: sekunder

en: message
sv: meddelande

en: Messages
sv: Meddelanden

en: Marker
sv: Markör

en: Workflow
sv: Arbetsflöde

en: Add workflow
sv: Lägg till ett arbetsflöde

en: Add Workflow
sv: Lägg till arbetsflöde

en: workflow
sv: arbetsflöde

en: options
sv: alternativ

en: Changed
sv: Ändrad

en: Completed
sv: Slutförd

en: Failed
sv: Misslyckades

en: Interval
sv: Intervall

en: Timezone
sv: Tidszon

en: 1 week
sv: 1 vecka

en: Editor
sv: Redaktör

en: Thread
sv: Tråd

en: Cancelled
sv: Avbokad

en: Execute
sv: Verkställ

en: Context
sv: Sammanhang

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: About
sv: Om

en: Triggers
sv: Utlösare

en: - Select -
sv: - Välj -

en: UI settings
sv: Inställningar för användargränssnitt

en: Started
sv: Startade

en: Output
sv: Mata ut

en: User roles
sv: Användarroller

en: Bundles
sv: Paket

en: Created timestamp
sv: Skapade tidsstämpel

en: Uses
sv: Använder

en: Additional Settings
sv: Ytterligare inställningar

en: Config
sv: Konfiguration

en: No description
sv: Ingen beskrivning

en: Queue name
sv: Könamn

en: Critical
sv: Kritisk

en: Not started
sv: Ej startat

en: Structure
sv: Struktur

en: Workflows
sv: Arbetsflöden

en: Dependencies
sv: Beroenden

en: Contact forms
sv: Kontaktformulär

en: Entity ID
sv: ID-nummer för objekt

en: Exposed
sv: Exponerad

en: Machine Name
sv: Maskinläsbart namn

en: Inputs
sv: Inmatningar

en: Entity types
sv: Entitetstyp

en: workflows
sv: arbetsflöden
