FlowDrop (0.5.1) - en to ur translation catalogue (59 entries)

en: User Login
ur: صارف لاگ ان

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Content
ur: متن

en: Value
ur: قیمت

en: Type
ur: قِسم

en: Author
ur: مصنف

en: List
ur: فہرست

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Remove
ur: حذف کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Priority
ur: ترجیح

en: Tags
ur: ٹیگز

en: Logging
ur: اندراج

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: Categories
ur: زمرہ جات

en: Version
ur: ورژن

en: Tag
ur: ٹیگ

en: Edit
ur: تدوین

en: None
ur: کوئی بھی نہیں

en: Error Message
ur: غلطی کا پیغام

en: Message
ur: پیغام

en: Weight
ur: وزن

en: Required
ur: درکار

en: Category
ur: زمرہ

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Add category
ur: زمرے کا اضافہ کریں

en: Name
ur: نام

en: Back
ur: واپس

en: Node ID
ur: نوڈ آئی ڈی

en: Label
ur: عنوان

en: Preview
ur: جائزہ

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Default
ur: طے شدہ

en: Sunday
ur: اتوار

en: Monday
ur: سوموار

en: Tuesday
ur: منگل

en: Wednesday
ur: بدھ

en: Thursday
ur: جمعرات

en: Friday
ur: جمعہ

en: Saturday
ur: سنیچر

en: High
ur: زیادہ

en: Low
ur: کم

en: Icon
ur: آئیکن

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: Timestamp
ur: ٹائمسٹیمپ

en: ID
ur: شناخت

en: Configure
ur: ترتیب

en: Error
ur: خرابی

en: Roles
ur: رولز

en: Normal
ur: عمومی

en: Color
ur: رنگ

en: Anonymous
ur: گمنام

en: Authored on
ur: تصنیف بر

en: Dependencies
ur: احتیاجات
