FlowDrop (1.0.0-alpha3) - en to ar translation catalogue (125 entries)

en: User Login
ar: تسجيل دخول المستخدم

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: العمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: Value
ar: القيمة

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: List
ar: قائمة

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Remove
ar: إزالة

en: Description
ar: الوصف

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Priority
ar: الأولوية

en: Tags
ar: وسوم

en: Logging
ar: تسجيل

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Categories
ar: التصنيفات

en: Version
ar: النسخة

en: Tag
ar: وسم

en: Edit
ar: تحرير

en: None
ar: لا شيء

en: Error Message
ar: رسالة خطأ

en: Message
ar: الرسالة

en: Weight
ar: الوزن

en: Required
ar: ضروري

en: Category
ar: الفئة

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Add category
ar: أضف تصنيفا

en: Name
ar: الاسم

en: Back
ar: رجوع

en: Node ID
ar: معرف العقدة

en: Label
ar: التسمية

en: Preview
ar: معاينة

en: Save
ar: حفظ

en: Default
ar: الافتراضي

en: Sunday
ar: الأحد

en: Monday
ar: الاثنين

en: Tuesday
ar: الثلاثاء

en: Wednesday
ar: الأربعاء

en: Thursday
ar: الخميس

en: Friday
ar: الجمعة

en: Saturday
ar: السبت

en: High
ar: مرتفع

en: Low
ar: منخفض

en: Icon
ar: أيقونة

en: View
ar: عرض

en: Manage
ar: إدارة

en: Refresh
ar: تحديث

en: Node type
ar: نوع العقدة

en: Updated
ar: تم التحديث

en: Timestamp
ar: الطابع الزمني

en: ID
ar: المعرف ID

en: Unknown
ar: غير معروف

en: Continue
ar: متابعة

en: Configure
ar: ضبط

en: User ID
ar: معرف المستخدم

en: Error
ar: خطأ

en: Options
ar: الخيارات

en: Created
ar: تم الإنشاء

en: Advanced Settings
ar: إعدادات متقدمة

en: All
ar: الكل

en: Roles
ar: الأدوار

en: Conditions
ar: الشروط

en: Normal
ar: طبيعي

en: N/A
ar: غير موجود

en: Nodes
ar: العقد

en: Width
ar: العرض

en: Height
ar: الارتفاع

en: Range
ar: نطاق

en: Owner
ar: المالك

en: General
ar: عام

en: Configuration
ar: الضبط

en: Color
ar: اللون

en: Role
ar: دور

en: Anonymous
ar: مجهول

en: Position
ar: الوضع

en: Property
ar: الخاصية

en: Confirmation
ar: تأكيد

en: Modified
ar: تم التعديل

en: Authored on
ar: أُنشِئ يوم

en: Pending
ar: معلّق

en: message
ar: رسالة

en: Messages
ar: الرسائل

en: Workflow
ar: سيرة العمل

en: Add workflow
ar: أضافة إجراء عمل

en: workflow
ar: سير العمل

en: Session
ar: الجلسة

en: options
ar: خيارات

en: Changed
ar: تم التغير

en: Completed
ar: تم الإنهاء

en: Failed
ar: فشل

en: Interval
ar: الفترة الزمنية

en: Timezone
ar: المنطقة الزمنية

en: Editor
ar: محرر

en: Thread
ar: التسلسل

en: Execute
ar: تنفيذ

en: Context
ar: السياق

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Data
ar: المعطيات

en: About
ar: حول

en: Triggers
ar: المُطلِقات

en: - Select -
ar: - اختر -

en: UI settings
ar: إعدادات UI

en: Output
ar: ناتج

en: User roles
ar: أدوار المستخدم

en: Parameter
ar: معامل

en: end
ar: نهاية

en: Bundles
ar: حزم

en: Created timestamp
ar: الطابع الزمني

en: Uses
ar: الاستخدامات

en: Config
ar: إعداد

en: Trigger
ar: المُطلِق

en: Critical
ar: حرج

en: Structure
ar: البنية

en: Workflows
ar: مسارات العمل

en: Dependencies
ar: المتطلبات

en: Contact forms
ar: إستمارات التواصل

en: Entity ID
ar: معرّف الكينونة

en: Exposed
ar: ظاهر

en: Machine Name
ar: الاسم المقروء آليا

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: Entity types
ar: أنواع الكيانات
