FlowDrop (1.0.0-alpha5) - en to uk translation catalogue (198 entries)

en: User Login
uk: Користувач

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Content
uk: Вміст

en: Value
uk: Значення

en: Type
uk: Тип

en: Author
uk: Автор

en: List
uk: Список

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Remove
uk: Вилучити

en: Description
uk: Опис

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Priority
uk: Пріоритет

en: Tags
uk: Теґи

en: Logging
uk: Журналювання

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Categories
uk: Категорії

en: Version
uk: Версія

en: Tag
uk: Теґ

en: Edit
uk: Редагувати

en: None
uk: Немає

en: Error Message
uk: Повідомлення про помилку

en: Message
uk: Повідомлення

en: User login form
uk: Форма входу на сайт

en: Weight
uk: Вага

en: Required
uk: Обов’язкове

en: Category
uk: Категорія

en: Settings
uk: Налаштування

en: Add category
uk: Додати категорію

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Back
uk: Назад

en: Node ID
uk: ID матеріалу

en: Label
uk: Мітка

en: Preview
uk: Попередній перегляд

en: Save
uk: Зберегти

en: Default
uk: Базово

en: Sunday
uk: неділя

en: Monday
uk: понеділок

en: Tuesday
uk: вівторок

en: Wednesday
uk: середа

en: Thursday
uk: четвер

en: Friday
uk: п'ятниця

en: Saturday
uk: субота

en: High
uk: Високий

en: Low
uk: Низький

en: Icon
uk: Піктограма

en: View
uk: Перегляд

en: Manage
uk: Керування

en: Refresh
uk: Оновити

en: Node type
uk: Тип матеріалу

en: Updated
uk: Оновлено

en: 1 hour
uk: 1 година

en: Every minute
uk: Щохвилини

en: Every hour
uk: Щогодини

en: Timestamp
uk: Мітка часу

en: Unknown
uk: Невідомо

en: Continue
uk: Продовжити

en: Configure
uk: Налаштувати

en: User ID
uk: ID користувача

en: Error
uk: Помилка

en: Options
uk: Опції

en: Created
uk: Створено

en: Advanced Settings
uk: Додаткові налаштування

en: All
uk: Все

en: CSS class
uk: Клас CSS

en: Memory Limit
uk: Обмеження пам'яті

en: Roles
uk: Ролі

en: Conditions
uk: Умови

en: Normal
uk: Звичайне

en: N/A
uk: Н/Д

en: Nodes
uk: Матеріали

en: Node Types
uk: Типи матеріалу

en: User Interface
uk: Інтерфейс користувача

en: Node Type
uk: Тип матеріалу

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: 1 day
uk: 1 день

en: Range
uk: Діапазон

en: Data Type
uk: Тип даних

en: Default Value
uk: Типове значення

en: Basic Information
uk: Основна інформація

en: Debug Mode
uk: Режим зневадження

en: Job
uk: Завдання

en: Owner
uk: Власник

en: Jobs
uk: Завдання

en: General
uk: Загальне

en: Configuration
uk: Конфігурація

en: Note
uk: Примітка

en: General Settings
uk: Загальні налаштування

en: Color
uk: Колір

en: Repeat
uk: Повторення

en: Role
uk: Роль

en: Anonymous
uk: Анонім

en: Position
uk: Позиція

en: Expires
uk: Дійсне до

en: Property
uk: Властивість

en: Confirmation
uk: Підтвердження

en: Modified
uk: Змінено

en: pattern
uk: шаблон

en: Authored on
uk: Створено

en: Pending
uk: Очікування

en: seconds
uk: секунд(и)

en: message
uk: повідомлення

en: Messages
uk: Повідомлення

en: ms
uk: мс

en: Parameters
uk: Параметри

en: Marker
uk: Позначка

en: Workflow
uk: Документообіг

en: Add workflow
uk: Додати документообіг

en: Add Workflow
uk: Додати документообіг

en: workflow
uk: документообіг

en: Session
uk: Сеанс

en: Schema
uk: Схема

en: schema
uk: схема

en: Metadata
uk: Метадані

en: options
uk: варіанти вибору

en: Changed
uk: Змінено

en: Completed
uk: Завершено

en: Failed
uk: Невдало

en: Interval
uk: Проміжок

en: Running
uk: Запущено

en: Timezone
uk: Часовий пояс

en: 1 week
uk: 1 тиждень

en: Editor
uk: Редактор

en: Thread
uk: Гілка

en: Cancelled
uk: Скасовано

en: Execute
uk: Виконати

en: Allowed Roles
uk: Дозволені ролі

en: Context
uk: Контекст

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Data
uk: Дані

en: About
uk: Про модуль

en: read-only
uk: лише читання

en: Triggers
uk: Тригери

en: - Select -
uk: - Виберіть -

en: UI settings
uk: Налаштування інтерфейсу користувача

en: Started
uk: Запущено

en: Logger
uk: Лог

en: Output
uk: Вивід

en: User roles
uk: Ролі користувача

en: Debug mode
uk: Режим зневадження

en: Parameter
uk: Параметр

en: end
uk: кінець

en: count
uk: кількість

en: operation
uk: операція

en: Sessions
uk: Сеанси

en: data
uk: дані

en: Bundles
uk: Пакети

en: Created timestamp
uk: Час створення

en: Uses
uk: Використання

en: Paused
uk: Пауза

en: Additional Settings
uk: Додаткові налаштування

en: Config
uk: Конфіґурація

en: Target node ID
uk: Матеріал, в який імпортуємо

en: Skipped
uk: Пропущено

en: Trigger
uk: Тригер

en: No description
uk: Без опису

en: Recurring
uk: Періодично

en: Queue name
uk: Назва черги

en: Every 15 minutes
uk: Кожні 15 хвилин

en: Critical
uk: Критична ситуація

en: Job ID
uk: ID задачі

en: Not started
uk: Не розпочато

en: Days of week
uk: Дні тижня

en: Structure
uk: Структура

en: Workflows
uk: Варіанти документообігу

en: Last Modified
uk: Час останньої зміни

en: Dependencies
uk: Залежності

en: Text Input
uk: Текстове введення

en: Entity Types
uk: Типи сутностей

en: Contact forms
uk: Контактні форми

en: Entity ID
uk: ID сутності

en: Exposed
uk: Розкритий

en: Machine Name
uk: Машинна Назва

en: Event Type
uk: Тип події

en: 30 days
uk: 30 днів

en: step
uk: крок

en: General Information
uk: Загальна інформація

en: Created At
uk: Створено

en: Polling Interval
uk: Інтервал опитуванння

en: Additional Options
uk: Додаткові параметри

en: Inputs
uk: Входи

en: Entity types
uk: Типи сутностей

en: Calculator
uk: Калькулятор

en: values
uk: значення

en: condition
uk: умова

en: Marker type
uk: Тип маркера

en: Logging settings
uk: Налаштування ведення журналу

en: Timeout in seconds
uk: Час очікування у секундах

en: Outputs
uk: Виходи

en: X coordinate
uk: Координата X

en: Y coordinate
uk: Координата Y

en: Created %label.
uk: %label створено.

en: Node label
uk: Назва матеріалу

en: workflows
uk: варіанти документообігу
