FlowDrop (1.0.0-beta1) - en to ja translation catalogue (160 entries)

en: User Login
ja: ユーザーログイン

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Content
ja: コンテンツ

en: Value
ja: 値

en: Type
ja: タイプ

en: Author
ja: 投稿者

en: List
ja: リスト

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Remove
ja: 削除

en: Description
ja: 説明

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Priority
ja: 優先度

en: Tags
ja: タグ

en: Logging
ja: ログ記録

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Categories
ja: カテゴリー

en: Version
ja: バージョン

en: Tag
ja: タグ

en: Edit
ja: 編集

en: None
ja: なし

en: default
ja: デフォルト

en: Error Message
ja: エラーメッセージ

en: Message
ja: メッセージ

en: User login form
ja: ユーザーログインフォーム

en: Weight
ja: ウェイト

en: Required
ja: 必須

en: Category
ja: カテゴリー

en: Settings
ja: 設定

en: Add category
ja: カテゴリーを追加

en: Name
ja: 名前

en: Back
ja: 戻る

en: Node ID
ja: ノードID

en: Label
ja: ラベル

en: Preview
ja: プレビュー

en: Save
ja: 保存

en: Default
ja: デフォルト

en: Sunday
ja: 日曜日

en: Monday
ja: 月曜日

en: Tuesday
ja: 火曜日

en: Wednesday
ja: 水曜日

en: Thursday
ja: 木曜日

en: Friday
ja: 金曜日

en: Saturday
ja: 土曜日

en: High
ja: 高い

en: Low
ja: 低い

en: Icon
ja: アイコン

en: View
ja: ビュー

en: Manage
ja: 管理

en: Refresh
ja: リフレッシュ

en: Node type
ja: ノードタイプ

en: Updated
ja: 更新

en: Every hour
ja: 1時間ごと

en: Timestamp
ja: タイムスタンプ

en: Unknown
ja: 不明

en: Continue
ja: 継続

en: Configure
ja: 設定

en: User ID
ja: ユーザーID

en: Error
ja: エラー

en: Options
ja: オプション

en: Created
ja: 作成

en: Advanced Settings
ja: 高度な設定

en: All
ja: すべて

en: CSS class
ja: CSSクラス

en: Roles
ja: 役割

en: Conditions
ja: 条件

en: Normal
ja: ノーマル

en: Nodes
ja: ノード

en: Node Types
ja: ノードタイプ

en: User Interface
ja: ユーザーインターフェース

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: 1 day
ja: 1日

en: Range
ja: 範囲

en: Data Type
ja: データ タイプ

en: Default Value
ja: デフォルト値

en: Basic Information
ja: 基本情報

en: Job
ja: ジョブ

en: Owner
ja: 所有者

en: Jobs
ja: ジョブ

en: General
ja: 全般

en: Configuration
ja: 環境設定

en: Note
ja: 注意

en: General Settings
ja: 基本設定

en: Color
ja: 色

en: Repeat
ja: 繰り返し

en: Role
ja: 役割

en: Anonymous
ja: 匿名

en: Tools
ja: ツール

en: Position
ja: ポジション

en: Expires
ja: 期限切れ

en: Property
ja: プロパティー

en: Confirmation
ja: 確認

en: Modified
ja: 変更済み

en: Authored on
ja: 投稿日時

en: Pending
ja: 処理待ち

en: seconds
ja: 秒

en: message
ja: メッセージ

en: Messages
ja: メッセージ

en: Parameters
ja: パラメータ

en: Workflow
ja: ワークフロー

en: Add workflow
ja: ワークフローの追加

en: Add Workflow
ja: ワークフローの追加

en: workflow
ja: ワークフロー

en: Session
ja: セッション

en: Schema
ja: スキーマ

en: Metadata
ja: メタデータ

en: options
ja: オプション

en: Changed
ja: 変更済

en: Completed
ja: 完了

en: Failed
ja: 失敗

en: Interval
ja: 間隔

en: Processing
ja: 処理中

en: Timezone
ja: タイムゾーン

en: 1 week
ja: 1週間

en: Editor
ja: エディタ

en: Thread
ja: スレッド

en: Execute
ja: 実行

en: Allowed Roles
ja: 許可された役割

en: Context
ja: コンテキスト

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Data
ja: データ

en: About
ja: アバウト

en: Triggers
ja: トリガー

en: - Select -
ja: - 選択 -

en: UI settings
ja: UI設定

en: Started
ja: 開始済

en: Output
ja: 出力

en: User roles
ja: ユーザーの役割

en: Debug mode
ja: デバッグモード

en: Parameter
ja: パラメーター

en: end
ja: 終了

en: count
ja: カウント

en: Bundles
ja: バンドル

en: Created timestamp
ja: 生成時のタイムスタンプ

en: Every 6 hours
ja: 6時間毎

en: Every 12 hours
ja: 12時間毎

en: Uses
ja: 機能

en: Config
ja: 設定

en: Trigger
ja: トリガー

en: Every 15 minutes
ja: 15分毎

en: Critical
ja: 重大な

en: Structure
ja: サイト構築

en: Workflows
ja: ワークフロー

en: Dependencies
ja: 依存関係

en: Contact forms
ja: コンタクトフォーム

en: Entity ID
ja: エンティティID

en: Exposed
ja: 外部設置

en: Machine Name
ja: システム内部名称

en: 30 days
ja: 30日

en: 90 days
ja: 90日

en: General Information
ja: 一般情報

en: Snapshots
ja: スナップショット

en: Entity types
ja: エンティティタイプ

en: Logging settings
ja: ログの設定

en: Timeout in seconds
ja: タイムアウト秒数

en: workflows
ja: ワークフロー
