FlowDrop (1.0.0) - en to da translation catalogue (139 entries)

en: User Login
da: Bruger login

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Value
da: Værdi

en: Author
da: Forfatter

en: List
da: Vis

en: Cancel
da: Annullér

en: Remove
da: Fjern

en: Description
da: Beskrivelse

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Priority
da: Prioritet

en: Logging
da: Logning

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Categories
da: Kategorier

en: Edit
da: Redigér

en: None
da: Ingen

en: default
da: standard

en: Error Message
da: Fejlmeddelelse

en: Message
da: Meddelelse

en: User login form
da: Login-formular

en: Weight
da: Vægt

en: Required
da: Obligatorisk

en: Category
da: Kategori

en: Settings
da: Indstillinger

en: Add category
da: Tilføj kategori

en: Name
da: Navn

en: Back
da: Tilbage

en: Node ID
da: Indholdselement ID

en: Label
da: Etiket

en: Preview
da: Gennemse

en: Save
da: Gem

en: Default
da: Standard

en: Sunday
da: Søndag

en: Monday
da: Mandag

en: Tuesday
da: Tirsdag

en: Wednesday
da: Onsdag

en: Thursday
da: Torsdag

en: Friday
da: Fredag

en: Saturday
da: Lørdag

en: High
da: Høj

en: Low
da: Lav

en: Icon
da: Ikon

en: View
da: Vis

en: Manage
da: Administration

en: Refresh
da: Opdatér

en: Node type
da: Indholdstype

en: Updated
da: Opdateret

en: 1 hour
da: 1 time

en: Every minute
da: Hvert minut

en: Every hour
da: Hver time

en: Timestamp
da: Tidsstempel

en: Unknown
da: Ukendt

en: Continue
da: Fortsæt

en: Configure
da: Konfigurér

en: User ID
da: Bruger ID

en: Error
da: Fejl

en: Options
da: Valg

en: Created
da: Oprettet

en: Advanced Settings
da: Avancerede indstillinger

en: All
da: Alle

en: CSS class
da: CSS klasse

en: Roles
da: Roller

en: Conditions
da: Vilkår

en: Nodes
da: Indhold

en: User Interface
da: Brugergrænseflade

en: Node Type
da: Indholdstype

en: Width
da: Bredde

en: Height
da: Højde

en: 1 day
da: 1 dag

en: Range
da: Spænd

en: Data Type
da: Datatype

en: Basic Information
da: Grundlæggende information

en: Owner
da: Ejer

en: General
da: Generelt

en: Configuration
da: Indstillinger

en: Note
da: Bemærk

en: Color
da: Farve

en: Repeat
da: Gentag

en: Role
da: Rolle

en: Anonymous
da: Anonym

en: Tools
da: Værktøjer

en: Position
da: Placering

en: Expires
da: Udløber

en: Property
da: Egenskab

en: Confirmation
da: Bekræftelse

en: Modified
da: Ændret

en: Authored on
da: Skrevet den

en: Pending
da: Afventer

en: seconds
da: sekunder

en: message
da: meddelelse

en: Messages
da: Beskeder

en: Parameters
da: Parametre

en: Workflow
da: Arbejdsgang

en: Add workflow
da: Tilføj arbejdsgang

en: Add Workflow
da: Tilføj workflow

en: workflow
da: arbejdsgang

en: options
da: valgmuligheder

en: Changed
da: Ændret

en: Completed
da: Gennemført

en: Failed
da: Mislykkedes

en: Processing
da: Behandler

en: Timezone
da: Tidszone

en: Helpers
da: Hjælpere

en: 1 week
da: 1 uge

en: Thread
da: Tråd

en: Cancelled
da: Annulleret

en: Execute
da: Kør

en: Context
da: Kontekst

en: Machine name
da: Internt navn

en: About
da: Om

en: read-only
da: skrivebeskyttet

en: - Select -
da: - Vælg -

en: UI settings
da: Indstillinger for UI

en: Started
da: Startet

en: User roles
da: Brugerroller

en: Created timestamp
da: Timestamp for oprettelse

en: Uses
da: Bruger

en: Paused
da: På pause

en: Additional Settings
da: Yderligere indstillinger

en: Config
da: Konfigurér

en: No description
da: Ingen beskrivelse

en: Every 15 minutes
da: Hvert kvarter

en: Critical
da: Kritisk

en: Logging level
da: Logniveau

en: Structure
da: Struktur

en: Workflows
da: Arbejdsgange

en: Dependencies
da: Afhængigheder

en: Entity Types
da: Entity-typer

en: Contact forms
da: Kontaktformularer

en: Exposed
da: Eksponeret

en: Machine Name
da: Maskinnavn

en: 30 days
da: 30 dage

en: General Information
da: Generel information

en: Entity types
da: Enheds typer

en: Logging settings
da: Logning

en: Timeout in seconds
da: Timeout i sekunder
