FlowDrop (1.0.0) - en to oc translation catalogue (109 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Content
oc: Contengut

en: Value
oc: Valor

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: List
oc: Listar

en: Cancel
oc: Anullar

en: Remove
oc: Levar

en: Description
oc: Descripcion

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Priority
oc: Prioritat

en: Tags
oc: Etiquetas

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Categories
oc: Categorias

en: Tag
oc: Etiqueta

en: Edit
oc: Modificar

en: None
oc: Pas cap

en: default
oc: defaut

en: Message
oc: Messatge

en: Weight
oc: Pes

en: Required
oc: Requesit

en: Category
oc: Categoria

en: Settings
oc: Paramètres

en: Add category
oc: Apondre una categoria

en: Name
oc: Nom

en: Back
oc: Precedent

en: Node ID
oc: Identificant (ID) del nosèl

en: Label
oc: Etiqueta

en: Preview
oc: Apercebut

en: Save
oc: Enregistrar

en: Default
oc: Per defaut

en: Sunday
oc: Dimenge

en: Monday
oc: Diluns

en: Tuesday
oc: Dimars

en: Wednesday
oc: Dimècres

en: Thursday
oc: Dijòus

en: Friday
oc: Divendres

en: Saturday
oc: Dissabte

en: High
oc: Nauta

en: Low
oc: Febla

en: View
oc: Veire

en: Manage
oc: Gerir

en: Refresh
oc: Refresca

en: Node type
oc: Tipe de nosèl

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: 1 hour
oc: 1 ora

en: Every minute
oc: A cada minuta

en: Every hour
oc: A cada ora

en: Timestamp
oc: Orodatatge

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Unknown
oc: Desconegut

en: Continue
oc: Contunhar

en: Configure
oc: Configurar

en: User ID
oc: Identificant (ID) utilizaire

en: Options
oc: Opcions

en: Created
oc: Creat(ada)

en: All
oc: Tot

en: CSS class
oc: Classa CSS

en: Roles
oc: Ròtles

en: Conditions
oc: Condicions

en: Nodes
oc: Nosèls

en: Width
oc: Largor

en: Height
oc: Nautor

en: 1 day
oc: 1 jorn

en: Owner
oc: Proprietari

en: Configuration
oc: Configuracion

en: Repeat
oc: Repetir

en: Role
oc: Ròtle

en: Anonymous
oc: Anonim

en: Position
oc: Posicion

en: Property
oc: Proprietat

en: Confirmation
oc: Confirmacion

en: Modified
oc: Modificat

en: Authored on
oc: Redigit lo

en: Pending
oc: En espèra

en: seconds
oc: segondas

en: message
oc: messatge

en: Messages
oc: Messatges

en: Workflow
oc: Flux de trabalhs

en: Schema
oc: Esquèma

en: options
oc: opcions

en: Changed
oc: Modificat

en: Processing
oc: En cors de tractament

en: Timezone
oc: Fus orari

en: Thread
oc: Fial de discussion

en: Execute
oc: Executar

en: Context
oc: Contèxte

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Data
oc: Donadas

en: About
oc: A prepaus

en: Triggers
oc: Desenclavadors

en: - Select -
oc: - Seleccionar -

en: User roles
oc: Ròtles de l'utilizaire

en: Debug mode
oc: Mòde debug

en: Parameter
oc: Paramètre

en: Bundles
oc: Paquets

en: Uses
oc: Usatges

en: Trigger
oc: Desenclavador

en: No description
oc: Aucune descripcion

en: Structure
oc: Estructura

en: Contact forms
oc: Formularis de contact

en: Entity ID
oc: Identificant (ID) de l'entitat

en: Exposed
oc: Expausat

en: Machine Name
oc: Nom sistèma

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)
