FlowDrop (1.1.1) - en to bn translation catalogue (57 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: List
bn: তালিকা

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Categories
bn: বিভাগসমূহ

en: Version
bn: সংস্করণ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: None
bn: একটিও নয়

en: Message
bn: বার্তা

en: Weight
bn: ভর

en: Required
bn: অত্যাবশ্যক

en: Category
bn: বিভাগ

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Add category
bn: বিভাগ যুক্ত কর

en: Name
bn: নাম

en: Preview
bn: প্রাক-প্রদর্শন

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Sunday
bn: রবিবার

en: Monday
bn: সোমবার

en: Tuesday
bn: মঙ্গলবার

en: Wednesday
bn: বুধবার

en: Thursday
bn: বৃহস্পতিবার

en: Friday
bn: শুক্রবার

en: Saturday
bn: শনিবার

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: Unknown
bn: অজ্ঞাত

en: Continue
bn: এগিয়ে চল

en: Configure
bn: কনফিগার

en: User ID
bn: ব্যবহারকারীর আইডি

en: Error
bn: ত্রুটি

en: All
bn: সমস্ত

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: N/A
bn: প্রযোজ্য নয়

en: Width
bn: প্রস্থ

en: General
bn: সাধারণ

en: Configuration
bn: কনফিগারেশন

en: Color
bn: রং

en: Authored on
bn: লিখিত হয়েছে

en: Workflow
bn: কাজের ধারা

en: Session
bn: সেশন

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Uses
bn: ব্যবহারকারীবৃন্দ

en: Structure
bn: গঠন
