FlowDrop (1.1.1) - en to mr translation catalogue (74 entries)

en: User Login
mr: सदस्य प्रवेश

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Content
mr: साहित्य

en: Value
mr: किंमत

en: Type
mr: प्रकार

en: Author
mr: लेखक

en: List
mr: यादी

en: Cancel
mr: रद्द

en: Remove
mr: काढा

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Priority
mr: अग्रक्रम

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Categories
mr: केटेगरीज

en: Version
mr: आवृत्ती

en: Edit
mr: संपादन

en: None
mr: काहीच नाही

en: default
mr: मुलभूत

en: Error Message
mr: तृटीचा संदेश

en: Message
mr: संदेश

en: Weight
mr: मुल्य

en: Required
mr: आवश्यक

en: Category
mr: वर्ग

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Back
mr: मागे

en: Node ID
mr: धागा क्रमांक

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Preview
mr: पुर्वदृश्य

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Sunday
mr: रवीवार

en: Monday
mr: सोमवार

en: Tuesday
mr: मंगळवार

en: Wednesday
mr: बुधवार

en: Thursday
mr: गुरुवार

en: Friday
mr: शुक्रवार

en: Saturday
mr: शनीवार

en: High
mr: उच्च

en: Low
mr: कमी

en: View
mr: बघा

en: Manage
mr: व्यवस्थापन

en: Node type
mr: धाग्याचा प्रकार

en: Updated
mr: सुधारित

en: 1 hour
mr: एक तास

en: Every minute
mr: प्रत्येक मिनिट

en: Every hour
mr: प्रत्येक तास

en: ID
mr: आय डी

en: Error
mr: तृटी

en: Options
mr: विकल्प

en: Created
mr: प्रकाशन

en: All
mr: सर्व

en: Roles
mr: वर्तनमर्यादा

en: Conditions
mr: अटी

en: Normal
mr: साधारण

en: Width
mr: लांबी

en: Height
mr: उंची

en: 1 day
mr: १ दिवस

en: Basic Information
mr: प्राथमिक(Basic) माहिती

en: Owner
mr: मालक

en: General
mr: साधारण

en: Configuration
mr: संरूपण

en: Color
mr: रंग

en: Anonymous
mr: अज्ञात

en: Tools
mr: साधने

en: Position
mr: स्थान

en: Authored on
mr: ला लिहील्या गेले.

en: Structure
mr: आराखडा

en: Dependencies
mr: आवश्यकता

en: Contact forms
mr: संपर्काचे फॉर्म्स
