FlowDrop (1.2.0) - en to tr translation catalogue (147 entries)

en: User Login
tr: Kullanıcı Girişi

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Content
tr: İçerik

en: Value
tr: Değer

en: Type
tr: Tip

en: Author
tr: Yazar

en: List
tr: Liste

en: Cancel
tr: İptal

en: Remove
tr: Kaldır

en: Description
tr: Açıklama

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Priority
tr: Öncelik

en: Tags
tr: Etiketler

en: Logging
tr: Kayıt tutma

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Categories
tr: Kategoriler

en: Version
tr: Sürüm

en: Tag
tr: Etiket

en: Edit
tr: Düzenle

en: None
tr: Hiçbiri

en: default
tr: öntanımlı

en: Error Message
tr: Hata İletisi

en: Message
tr: İleti

en: User login form
tr: Kullanıcı girişi formu

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Required
tr: Zorunlu

en: Category
tr: Kategori

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Add category
tr: Kategori ekle

en: Name
tr: İsim

en: Back
tr: Geri

en: Node ID
tr: Düğüm Kimliği

en: Label
tr: Etiket

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Save
tr: Kaydet

en: Default
tr: Varsayılan

en: Sunday
tr: Pazar

en: Monday
tr: Pazartesi

en: Tuesday
tr: Salı

en: Wednesday
tr: Çarşamba

en: Thursday
tr: Perşembe

en: Friday
tr: Cuma

en: Saturday
tr: Cumartesi

en: High
tr: Yüksek

en: Low
tr: Düşük

en: Icon
tr: Simge

en: View
tr: Görüntüle

en: Manage
tr: Yönetim

en: Refresh
tr: Yenile

en: Node type
tr: Düğüm tipi

en: Updated
tr: Güncellenme

en: 1 hour
tr: @count saat

en: Every hour
tr: Her saat

en: Timestamp
tr: Zaman damgası

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: Continue
tr: Devam et

en: Configure
tr: Yapılandır

en: User ID
tr: Kullanıcı ID

en: Error
tr: Hata

en: Options
tr: Seçenekler

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Advanced Settings
tr: Gelişmiş Ayarlar

en: All
tr: Tümü

en: CSS class
tr: CSS sınıfı

en: Roles
tr: Roller

en: Conditions
tr: Koşullar

en: Nodes
tr: Düğümler

en: Node Types
tr: Düğüm Türleri

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: 1 day
tr: @count gün

en: Basic Information
tr: Temel Bilgi

en: Job
tr: İş

en: Owner
tr: Sahibi

en: Jobs
tr: İşler

en: General
tr: Genel

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: General Settings
tr: Genel ayarlar

en: Color
tr: Renk

en: Role
tr: Rol

en: Anonymous
tr: Adsız

en: Tools
tr: Araçlar

en: Position
tr: Konum

en: Expires
tr: Geçerlik tarihi

en: Property
tr: Özellik

en: Confirmation
tr: Teyit

en: Modified
tr: Düzenlendi

en: Authored on
tr: Oluşturulduğu tarih

en: Pending
tr: Bekleyen

en: seconds
tr: saniye

en: Key
tr: Anahtar

en: message
tr: mesaj

en: Messages
tr: İletiler

en: Parameters
tr: Parametreler

en: Workflow
tr: İş akışı

en: Add workflow
tr: İş akışı ekle

en: workflow
tr: iş akışı

en: Session
tr: Oturum

en: options
tr: seçenekler

en: Changed
tr: Değişti

en: Completed
tr: Tamamlandı

en: Failed
tr: Hata oluştu

en: Interval
tr: Aralık

en: Processing
tr: İşliyor

en: Timezone
tr: Saat dilimi

en: 1 week
tr: @count hafta

en: Editor
tr: Düzenleyici

en: Thread
tr: Başlık

en: Cancelled
tr: İptal

en: Execute
tr: Çalıştır

en: Context
tr: Bağlam (Context)

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Data
tr: Veri

en: About
tr: Hakkında

en: Triggers
tr: Tetikler

en: - Select -
tr: - Seçin -

en: UI settings
tr: UI ayarları

en: Started
tr: Başladı

en: Output
tr: Çıktı

en: User roles
tr: Kullanıcı rolleri

en: Debug mode
tr: Hata ayıklama (debug) kipi

en: Bundles
tr: Paketler

en: Created timestamp
tr: Zaman damgası oluşturuldu

en: Uses
tr: Kullanım

en: Config
tr: Yapılandırma

en: Idea
tr: Düşünce

en: Trigger
tr: Tetikleyici

en: Every 15 minutes
tr: Her 15 dakika

en: Critical
tr: Önemli

en: Not started
tr: Başlamadı

en: Days of week
tr: Haftanın günleri

en: Structure
tr: Yapı

en: Workflows
tr: İş akışları

en: Dependencies
tr: Bağımlılıklar

en: Text Input
tr: Metin Giriş

en: Contact forms
tr: İletişim formları

en: Entity ID
tr: Varlık kimliği (ID)

en: Exposed
tr: Gösterilen

en: Machine Name
tr: Makine Adı

en: Entity types
tr: Varlık tipleri

en: condition
tr: koşul

en: Logging settings
tr: Günlüğe kaydetme ayarları

en: Timeout in seconds
tr: Saniye cinsinden zaman aşımı
