Fluent (1.0.0) - en to fi translation catalogue (21 entries)

en: Article
fi: Artikkeli

en: On
fi: Käytössä

en: Tags
fi: Tagit

en: Image
fi: Kuva

en: Off
fi: Pois päältä

en: Custom
fi: Oma

en: Comment
fi: Kommentti

en: test
fi: testaa

en: Boolean field
fi: Boolean-kenttä

en: Timestamp field
fi: Kellonaikakenttä

en: Basic page
fi: Perussivu

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
fi: Käytä <em>perussivuja</em> staattiseen sisältöösi kuten esimerkiksi "Tietoa meistä" sivu.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
fi: Käytä tageja samantyyppisten artikkeleiden luokittelussa kategorioihin.

en: Link field
fi: Linkkikenttä

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
fi: Käytä <em>artikkeleita</em> aikasensitiiviselle sisällölle kuten uutiset, lehdistötiedotteet tai blogipostit.

en: Default comments
fi: Oletuskommentit

en: Allows commenting on content
fi: Sallii sisällön kommentoinnin

en: Basic block
fi: Peruslohko

en: A basic block contains a title and a body.
fi: Peruslohko sisältää otsikon ja leipätekstin

en: A locally hosted audio file.
fi: Paikallisesti palveltava äänitiedosto.

en: A locally hosted video file.
fi: Paikallisesti palveltava videotiedosto.
