Flysystem - Google Cloud Storage - CORS (1.0.0-alpha11) - en to fr translation catalogue (8 entries)

en: Title
fr: Titre

en: File
fr: Fichier

en: Reference
fr: Référence

en: About
fr: À propos

en: Origin
fr: Origine

en: Bucket
fr: Ensemble

en: This field stores the ID of a file as an integer value.
fr: Ce champ stocke l'identifiant (ID) d'un fichier sous la forme d'un entier.

en: This field stores the ID of an image file as an integer value.
fr: Ce champ stocke l'identifiant (ID) d'un fichier image sous la forme d'un nombre entier.
