Flysystem - Google Cloud Storage - CORS (1.0.0-alpha5) - en to de translation catalogue (10 entries)

en: Title
de: Titel

en: File
de: Datei

en: Image
de: Bild

en: Reference
de: Referenz

en: About
de: Über

en: Origin
de: Startpunkt

en: Bucket
de: Behälter

en: This field stores the ID of a file as an integer value.
de: Dieses Feld speichert die ID einer Datei als einen Zahlenwert.

en: This field stores the ID of an image file as an integer value.
de: Dieses Feld speichert die ID einer Bilddatei als Integer-Wert.

en: A description for the menu entry
de: Eine Beschreibung des Menüeintrags
