Flysystem - Google Cloud Storage - CORS (1.0.0-alpha5) - en to it translation catalogue (7 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Image
it: Immagine

en: Reference
it: Riferimento

en: About
it: Informazioni

en: Origin
it: Origine

en: This field stores the ID of a file as an integer value.
it: Questo campo contiene l'ID di un file sotto forma di valore intero.

en: This field stores the ID of an image file as an integer value.
it: Questo campo memorizza l'ID di un file immagine come valore intero.
