FileMaker Data API (1.0.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (7 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Label
fa: برچسب

en: ID
fa: شناسه

en: Database
fa: پایگاه داده

en: Are you sure you want to delete %label?
fa: آیا مطمئن هستید می‌خواهید %label را حذف کنید؟

en: Base URL
fa: آدرس پایه

en: Machine name
fa: نام ماشینی
