FileMaker Data API (1.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (6 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Label
pt: Rótulo

en: Database
pt: Banco de dados

en: Are you sure you want to delete %label?
pt: Você tem certeza que deseja apagar %label?

en: Base URL
pt: URL base

en: Machine name
pt: Nome de máquina
