FileMaker Data API (1.0.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (6 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Label
tr: Etiket

en: Database
tr: Veritabanı

en: Are you sure you want to delete %label?
tr: %label etiketini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Base URL
tr: Temel URL

en: Machine name
tr: Makine adı
